bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 1556

Pracowity weekend dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR

Zima, jaka zapanowała w miniony weekend w Beskidach dała się we znaki turystom, którzy wybrali się w sobotę i w niedzielę na szlaki w naszej okolicy. Przy kilku bolesnych zdarzeniach interweniowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

Pracowity weekend dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR
Pracowity weekend dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR · fot. Grupa Beskidzka GOPR


W sobotę w rejonie Palenicy - to niebieski szlak z Błatniej do Wapienicy - w wyniku upadku bardzo bolesnego urazu stawu biodrowego doznała biegaczka. - Ratownicy z SR Klimczok zabezpieczyli uraz i przetransportowali poszkodowaną quadem do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego - relacjonuje Grupa Beskidzka GOPR.

Tego samego dnia dyżurujący na Przysłopie pod Baranią Górą otrzymali zgłoszenie o turyście potrzebującym pomocy na czarnym szlaku z Baraniej Góry do Kamesznicy, który również w wyniku upadku doznał urazu stawu skokowego. Mężczyzna po zabezpieczeniu termicznym i usztywnieniu kończyny został przetransportowany quadem do Kamesznicy i przekazany rodzinie.

W niedzielny poranek około godziny 7.30 na pomoc wyruszyli ponownie ratownicy z SR Klimczok. Zaopatrywali oni uraz obojczyka rowerzysty, który uległ wypadkowi na zielonym szlaku w rejonie Przełęczy Dylówki. Mężczyzna, ze względu na miejsce wypadku, został przetransportowany bezpośrednio na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsko-Biała.

W listopadzie ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR zostali zadysponowani w sumie do 23 zdarzeń w terenie górskim.

mp / bielsko.info, źródło: GOPR Beskidy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.