bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 1018

Ulica Laskowa: Skarpa przy brzegu potoku Olszówka zagraża jezdni

Drzewa i skarpa w okolicach potoku Olszówka w Bielsku-Białej zagrażają użytkownikom ulicy Laskowej. Podczas gdy pozbycie się zbędnej zieleni jest w miarę proste, to z zabezpieczeniem skarpy już tak łatwo nie będzie...

Ulica Laskowa: Skarpa przy brzegu potoku Olszówka zagraża jezdni
Ulica Laskowa: Skarpa przy brzegu potoku Olszówka zagraża jezdni · fot. Google Street View


Mieszkańcy ulicy Laskowej w Bielsku-Białej, oraz okolic, zaapelowali o wycinkę i uporządkowanie drzew w rejonie numeru 54. - Niektóre drzewa rosnące blisko jezdni są w bardzo złym stanie, a ich suche konary zagrażają bezpieczeństwu zarówno pieszych jak i kierowców - stwierdził radny Jerzy Bauer, do którego z prośbą o interwencje zwrócili się bielszczanie. Ich przedstawiciel zaapelował również o zabezpieczenie wysokiego brzegu potoku Olszówka, który płynie w tej okolicy równolegle do drogi, tym samym tworząc niebezpieczeństwo osunięcia się jezdni.

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że polecił Miejskiemu Zarządowi Dróg wykonanie w trybie pilnym zabezpieczenia skarpy i odtworzenie krawężników wzdłuż ulicy Laskowej. - Ze względu jednak na znaczne koszty, stopień skomplikowania, a przede wszystkim konieczność prowadzenia prac na działkach nie stanowiących własności miasta, prace te nie mogą zostać wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych. Prace te wymagają opracowania projektu budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i mogą nastąpić po wcześniejszym zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel w budżecie Miejskiego Zarządu Dróg - wyjaśnił wiceprezydent.

Jak dodał Ruśniak, drzewa rosnące wzdłuż ulicy Laskowej, w miejscu o którym mowa w interwencji, należą do prywatnej osoby. - Dlatego Wydział Gospodarki Miejskiej wystąpił do właściciela nieruchomości o przeprowadzenie wycinki i pielęgnacji drzew w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom ulicy - poinformował zastępca prezydenta. Ponadto, jak wynika z jego informacji, MZD wystąpił do urzędu marszałkowskiego w sprawie wycinki dwóch klonów rosnących przy ulicy Laskowej od strony potoku Olszówka.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.