bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2020
  • 28 listopada 2020
  • wyświetleń: 3705

Miał 3 promile. Jechał ciągnikiem siodłowym przez centrum miasta...

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który ciężarowym manem jechał przez centrum Bielska-Białej. Dziwne zachowanie kierowcy ciężarówki zwróciło uwagę kierującego innym pojazdem, który zawiadomił stróżów prawa i jechał za nim, aż do momentu zatrzymania go do kontroli drogowej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile.

Z 3 promilami zasiadł za kółkiem... ciągnika siodłowego
Z 3 promilami zasiadł za kółkiem... ciągnika siodłowego · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem w Bielsku-Białej. Na jadący przez centrum Bielska-Białej ciągnik siodłowy marki MAN z naczepą zwrócił uwagę inny kierujący. - Jego podejrzenia wzbudził styl jazdy kierowcy ciężarówki, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Czujny kierowca osobówki powiadomił oficera dyżurnego bielskiej komendy i jechał za tirem, cały czas podając aktualne położenie, aż do momentu zatrzymania go do kontroli drogowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze bielskiego wydziału prewencji, którzy zatrzymali ciężarówkę w rejonie Placu Żwirku i Wigury, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy - informuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

- Badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. 31-latek stracił „bogate” prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata za kratami i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator. Policjanci wyjaśnią także, czy kierowca miał zezwolenie na przejazd samochodem ciężarowym przez centrum miasta - dodaje rzecznik prasowy bielskich stróżów prawa.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.