bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2020
  • wyświetleń: 3398

Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy

Epidemia koronawirusa ma negatywny wpływ na działalność kolejnych firm w naszym regionie. Następną spółką, która przez trudną sytuację gospodarczą musi zaprzestać działalności, jest PCC Consumer Products Czechowice S.A., popularnie zwana "Zapałkownią".

Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy
Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy · fot. Google Street View


- W dniu 26 listopada 2020 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o likwidacji PCC Consumer Products Czechowice S.A.; decyzję podjęto w związku z trudną sytuacją ekonomiczną Zakładu spowodowaną malejącym popytem na zapałki oraz trudnościami związanymi z epidemią COVID-19 - czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji portalu czecho.pl

- Kiedy decyzja ta wejdzie w życie przestanie istnieć ostatni przemysłowy producent zapałek w Polsce (wcześniej zostały zamknięte fabryki w Gdańsku, Sianowie, Bystrzycy i Częstochowie). Proces likwidacji potrwa kilka miesięcy, a w jego trakcie zostaną spełnione wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów likwidowanego Zakładu - informuje spółka PCC Consumer Products Czechowice S.A.

Spółka została założona w 1919 roku, a pierwsze linie produkcyjne ruszyły w 1921 roku. Czechowickie zapałki są znane i cenione nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej, Afryki czy Ameryki Południowej.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.