bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 1805

Przetarg unieważniono, jednak rekonstrukcja mostu nadal możliwa

Rekonstrukcja mostu na rzece Białej przy ul. 11 Listopada nadal możliwa. Po unieważnieniu pierwszego przetargu na realizację tej inwestycji, Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił kolejny. Tym razem na oferty czeka do 7 grudnia. W Biuletynie Informacji Publicznej można znaleźć szczegóły ogłoszonego przetargu nieograniczonego.

Most na Białej doczeka się przęseł i specjalnego oświetlenia
Most na Białej doczeka się przęseł i specjalnego oświetlenia · fot. UM Bielsko-Biała


- Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ jedyna oferta złożona w postępowaniu przewyższyła kwotę, jaką miasto przeznaczyło na ten cel. Rekonstrukcji mostu za ponad 479.000 zł chciała podjąć się firma Multidekor Sp. z o.o. z Piastowa. Miasto przeznaczyło na inwestycję dużo mniej, bo 315.000 zł. Przetarg został więc unieważniony - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Rekonstrukcja będzie polegała na wykonaniu konstrukcji aluminiowej na moście zlokalizowanym wzdłuż ul. 11 Listopada. Roboty obejmą produkcję i montaż dwóch przęseł aluminiowych o długości 21 m, szerokości 0,70 m i wysokości 2,85 m. Konstrukcja będzie podświetlona oświetleniem halogenowym z możliwością zmiany światła. Rekonstrukcja, zgodnie z założeniami nowego przetargu, ma być wykonana do 15 stycznia 2021 r. Rozpoczęcie robót nastąpi niezwłocznie po zawarciu umowy z wykonawcą i przekazaniu terenu budowy.

- Dzięki instalacji przęseł most będzie wierną rekonstrukcją - w zakresie formy i gabarytów - historycznego mostu na rzece Białej z okresu międzywojennego. Przypomnijmy, że w przyszłym roku przypada okrągły jubileusz 70-lecia połączenia Bielska i Białej - podkreśla bielski magistrat.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.