bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 3786

Bielszczanka z narkotykami oraz jej agresywna znajoma zatrzymane

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 23-letnią bielszczankę, która posiadała przy sobie narkotyki. Podczas jej zatrzymania do stróżów prawa podeszła jej 22-letnia znajoma. Na wieść o policyjnym zatrzymaniu koleżanki znieważyła policjantów wulgarnymi obelgami. Obie młode kobiety trafiły do policyjnego aresztu i niebawem odpowiedzą za swoje występki przed bielskim sądem.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Bielszczanka z narkotykami oraz jej agresywna znajoma zatrzymane · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej osobową kię. Siedząca za kierownicą 23-latka podczas rozmowy z kontrolującym ją policjantem usiłowała schować pod tapicerkę podejrzanie wyglądające zawiniątko. Zauważył to jeden z policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że w woreczku znajduje się marihuana. Stróże prawa postanowili zatrzymać 23-latkę, która posiadała narkotyk. Z jej sposobu zachowania wynikało także, że mogła prowadzić pojazd pod jego wpływem. Została zatrzymana.

- Po chwili do pojazdu podeszła druga młoda kobieta, znajoma kierującej kią, która zgodziła się na prośbę zatrzymanej zabezpieczyć pojazd. Podczas czynności służbowych policjantów była arogancka i zachowywała się wobec nich lekceważąco. W pewnym momencie znieważyła jednego z policjantów, używając niewybrednych obelg złożonych z pospolitych wulgaryzmów. 23-latka została przez stróży prawa zatrzymana. Na miejsce dotarł dodatkowy patrol policji i obydwie kobiety zostały doprowadzone do bielskiej komendy. Od kierującej kią policjanci pobrali krew w celu sprawdzenia czy prowadziła pojazd pod wpływem środków odurzających. W toku dalszych czynności u jej znajomej w mieszkaniu podczas czynności służbowych policjanci znaleźli narkotyki - informuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obydwu kobietom przedstawiono zarzuty. 23-latka usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Jeśli badanie krwi potwierdzi podejrzenia, że prowadziła pojazd pod ich wpływem, czeka ją kolejny zarzut i zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Jej o rok młodsza znajoma usłyszała zarzut znieważenia policjanta oraz posiadania narkotyków. Jej także grożą 3 lata za kratami. O dalszym losie młodych kobiet zdecyduje niebawem bielski sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.