bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 704

Jaki ekspres do biura wybrać? Sprawdzone porady

Materiał partnera:

Ekspresy do kawy dla firmy powinny być dobierane zgodnie z potrzebami pracowników, ale również tak, by posłużyły jak najdłużej. Jako że w firmie może znajdować się naprawdę wielu fanów tego napoju - dobrym pomysłem jest również rozmowa z pracownikami.

Jaki ekspres do biura wybrać? Sprawdzone porady


Jak wybrać ekspres do kawy dla firmy, by był on jak najbardziej ekonomiczny, ale zarazem funkcjonalny? Wyjaśniamy poniżej.

Czego potrzebują pracownicy?Ekspres do kawy do firmy powinien być dostosowany do faktycznego zapotrzebowania na ten napój. Choć z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić można, że duża większość pracowników biurowych pija na co dzień co najmniej jeden kubek kawy - ilość ta może wahać się w każdej firmie. Zbyt słaby ekspres do kawy dla firmy może szybko ulec uszkodzeniu w wyniku intensywnej eksploatacji i sprawi, że niezbędne będzie nabycie nowego uszkodzenia w dość krótkim czasie. Jednocześnie, model o nazbyt wysokiej wydajności nie będzie odpowiednio użytkowany i może okazać się po prostu zbyt kosztowny w stosunku do faktycznego zapotrzebowania.

Sprawdzając, jakie ekspresy do kawy do biura będą odpowiednim wyborem, świetnym pomysłem wydaje się być przeprowadzenie wśród pracowników ankiety. Dobrze jest zawrzeć w niej pytania dotyczące ilości spożywanej kawy, a także - preferencji co do jej wyboru (m.in. czy pracownik woli kawę z mlekiem, czy czarną). W ten sposób uda się nieco zawęzić zakres poszukiwań i uzyskać choćby częściowy obraz jeśli idzie o najlepsze ekspresy do kawy do firmy.

Jak wybrać urządzenie do parzenia kawy?Ekspresy do kawy mogą posiadać prostszy lub bardziej skomplikowany interfejs. Do biur zdecydowanie lepszym wyborem wydają się być modele o możliwie uproszczonym użytkowaniu, gdyż nie możemy z góry zakładać, że każdy pracownik wie, jak obsłużyć urządzenie. Dobrym pomysłem może okazać się umieszczenie obok ekspresu graficznej informacji o tym, jak zaparzyć kawę: to pozwoli uniknąć awarii, a także ograniczy czas, jaki pracownik spędzi w firmowej kuchni, zastanawiając się, jak przygotować aromatyczny napój.

Ekspresy do kawy do biura mają zapewnić wygodę, dlatego dobrym pomysłem może być wybór urządzenia podłączanego do sieci wodociągowej. Konieczność uzupełniania pojemnika na wodę (szczególnie gdy jest on nieduży) będzie zbędną stratą czasu i dodatkowo może być problematyczna dla części osób, które nie posiadają prywatnie tego typu urządzeń.

Nie bez znaczenia jest również fakt, by sprzęt oferował możliwie wysoką różnorodność. W końcu ekspresy do kawy do firmy mają za zadanie spełnić oczekiwania bardzo szerokiego grona osób. Podczas gdy jedno preferują mocne espresso, inni - mogą być fanami słabej kawy z mlekiem. Z tego względu, duże znaczenie ma również obecność pojemnika na mleko, sposób jego uzupełniania, a także czyszczenia. Warto bowiem mieć na uwadze, że w przypadku intensywnego, biurowego użytkowania - wzrasta również potrzeba zadbania o odpowiednią czystość ekspresu.

Jaki ekspres do kawy najlepszy?W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów ekspresów - między innymi modele przelewowe lub kapsułkowe. (przykładowe modele ekspresów znajdziesz na stronie https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/ekspresy-do-kawy/) O ile nie ma przeciwwskazań do zakupu każdego z tych typów i wydają się one być wystarczające, ekspres przelewowy wydaje się być znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem.

Zastanawiając się, czy zakup ekspresu w ogóle się opłaca - odpowiadamy: jak najbardziej. To przy nim toczy się główne życie towarzyskie firmy, które jest bardzo istotne z punktu widzenia wydajności pracowników. Dodatkowo, działanie kofeiny może pomóc w pobudzeniu zmęczonych szarych komórek do dalszej efektywnej pracy.