bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 462

Rozwiązania do automatycznej identyfikacji pomocne w prowadzeniu biznesu e-commerce.

Materiał partnera:

Ostatnie miesiące tego roku utwierdzają nas w przekonaniu, że przyspieszenie biznesu opartego na sprzedaży w sieci jest trwałym trendem. Pandemia, która mocno daje się we znaki tradycyjnym sklepom sprawia dodatkowo, że spora grupa Klientów przekonuje się do zakupów przez Internet.

Zakupy przy wykorzystaniu komputera, czy komórki nie ograniczają się tylko i wyłącznie do zakupów ubrań, czy książek. Przez Internet kupujemy coraz częściej jedzenie, kosmetyki i inne produkty pierwszej potrzeby. Duża konkurencyjność na rynku sprzedaży on-line sprawia, że jednym ze sposobów na wyróżnienie się jest szybkość dostawy. Aby dostawy realizowane były błyskawicznie potrzebna jest sprawna organizacja logistyki. Aby logistyka handlu on-line działała dobrze powinniśmy zadbać o jej wsparcie nowoczesnymi technologiami. Ten artykuł przybliży zastosowanie kodów kreskowych, technologii automatycznej identyfikacji oraz systemów IT dla logistyki.

Kod kreskowy- przyjaciel każdego magazyniera.Kody kreskowe funkcjonują na rynku retail już od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Lata dziewięćdziesiąte to początek ich stosowania również w logistyce wewnętrznej oraz do usprawniania procesu wysyłek. Kody kreskowe usprawniają działanie systemów IT dla logistyki, a zwłaszcza systemu WMS (warehouse management system), czyli systemu zarządzania magazynem. To właśnie ten system umożliwia błyskawiczną identyfikację produktów wchodzących do magazynu, składowanych w nim oraz wychodzącego do Klienta. Kody kreskowe okazują się bardzo przydatne w procesie kompletacji towaru, również podczas kompletacji towarów dla zamówień internetowych (tutaj pomocna okazuje się strategia kompletacji multi order picking, czyli kompletacja wielu zamówień podczas jednego przejścia osoby kompletującej). Systemy WMS wsparte kodami kreskowymi gwarantują wzrost efektywności działania magazynu (nawet do 30%), zmniejszają ilość błędnych wysyłek, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu satysfakcji Klienta oraz lepszej efektywności pracy magazynierów.

Jak odczytać kod kreskowy? Wsparcie poprzez technologie automatycznej identyfikacji.Technologia kodu kreskowego jest bardzo pomocna w pracy magazynu, jednak musi być ona wsparta odpowiednim sprzętem do drukowania i odczytu kodu kreskowego (ewentualnie kodu dwuwymiarowego 2D, który również bywa stosowany w magazynach). Do druku kodów wykorzystywane są specjalne urządzenia- drukarki etykiet. Do odczytu stosowane są czytniki kodów kreskowych lub kolektory danych, które służą również do komunikacji na linii system WMS-użytkownik.

HIT-Kody Kreskowe- logistyczny one stop shop.Poznański integrator systemów automatycznej identyfikacji- HIT-Kody Kreskowe posiada w swojej ofercie pełen pakiet systemów, sprzętów i usług, które umożliwią wykorzystanie wszelkich dobrodziejstw technologii w praktyce.