bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 2989

MZD planuje wybudowanie drogi, która połączy Hałcnów z S-1

Do zaprojektowania nowej ulicy w Hałcnowie przymierza się Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. MZD do 30 listopada czeka na oferty w przetargu nieograniczonym na opracowanie dokumentacji projektowej budowy ulicy, która połączy dzielnicę z drogą S-1.

hałcnów
Hałcnów · fot. bielsko.info


Zgodnie z dokumentacją przetargową, zamówienie obejmuje wykonanie pełnozakresowej, pełnobranżowej i kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ulicy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia do projektowanej drogi serwisowej węzła drogowego Suchy Potok w rejonie ulicy Księży Las w Bielsku-Białej. Zakres zamówienia skupia się na wykonaniu koncepcji rozwiązań projektowych, dokumentacji geodezyjno-prawnej, projektów budowlanego i wykonawczego, dokumentacji przedmiarowo-kosztorysowej oraz pełnieniu nadzoru autorskiego nad robotami.

Wykonawca będzie miał 400 dni od terminu zawarcia umowy na przygotowanie projektu. Termin składania ofert upływa 30 listopada o godz. 10.00.

- Dzięki nowej ulicy poprawi się komfort i bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, a Hałcnów będzie skomunikowany z drogą ekspresową S1 (węzeł Suchy Potok). Zbudowane zostaną także - chodnik, kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Ulica będzie miała długość 500 m, będzie drogą jednojezdniową, dwukierunkową, z chodnikiem po minimum jednej stronie - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

- Projektowana droga jest kontynuacją drogi dojazdowej (tzw. południowej obwodnicy Hałcnowa) będącej częścią inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pn. "Budowa drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej, odcinek III Dankowice - węzeł Suchy Potok (z węzłem)", realizowanej w formule "Projektuj i buduj" - dodają bielscy urzędnicy.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.