bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 1280

Komputery do leczenia nowotworów pojawiły się w Szpitalu Miejskim

W Zakładzie Radioterapii Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego trwają prace, które mają poprawić skuteczność leczenia osób dotkniętych chorobami nowotworowymi. Po niedawnym uruchomieniu nowoczesnej Pracowni Brachyterapii teraz rozpoczęła się modernizacja oprogramowania komputerowego służącego do planowania leczenia promieniami.

Komputery do leczenia nowotworów pojawiły się w Szpitalu Miejskim
Komputery do leczenia nowotworów pojawiły się w Szpitalu Miejskim · fot. UM Bielsko-Biała


Systemy komputerowe służące do planowania leczenia promieniami są bardzo zaawansowane technologicznie. Chcąc nadążyć za postępem, jaki ma miejsce w dziedzinie radioterapii, muszą one być co kilka lat aktualizowane.

- Instalowany w tej chwili w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim system jest jednym z najnowocześniejszych oprogramowań dostępnych na rynku. Pozwoli na realizację w miejskim szpitalu nowatorskich i wyjątkowo specjalistycznych technik radioterapii. Pierwsze ich zastosowanie nastąpi prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.