bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2020
  • wyświetleń: 1229

Można jeszcze zgłaszać kandydatów na nagrody "Ikar 2020"

Do 30 listopada można jeszcze zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki Ikar 2020. Decyzję o przyznaniu nagród podejmuje prezydent miasta. Ikary zostaną wręczone po raz 28.

Można jeszcze zgłaszać kandydatów na nagrody "Ikar 2020"
Można jeszcze zgłaszać kandydatów na nagrody "Ikar 2020" · fot. UM Bielsko-Biała


Nagrody prezydenta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki mogą otrzymać artyści tworzący w różnych dziedzinach sztuki, pracownicy instytucji kultury za działalność artystyczną i kulturalną, pracownicy innych jednostek organizacyjnych prowadzących lub podejmujących przedsięwzięcia artystyczno-kulturalne na terenie Bielska-Białej.

Ikary przyznawane są w dwóch kategoriach: za szczególne osiągnięcia kulturalne w roku kalendarzowym i za wybitną działalność w dziedzinie kultury i sztuki. W każdym roku zostają przyznane dwie nagrody, po jednej w każdej kategorii.

Warunkiem udziału w naborze do nagrody jest złożenie umotywowanego wniosku oraz podpisanego oświadczenia i klauzuli informacyjnej, którą można pobrać z załączników. Wnioski są przyjmowane przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej mieszczący się przy placu Ratuszowym 1, 43-300 Bielsko-Biała.

Szczegółowe informacje na temat naboru kandydatów do Ikarów można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce Kultura oraz w Wydziale Kultury i Sztuki UM (tel. 33 4971475).

W poprzedniej edycji za osiągnięcie roku 2019 cenną statuetkę otrzymali Wiesław Dziubek i Wojciech Kominiak, autorzy cieszącej się ogromną popularnością książki Bielsko-Biała i okolice w dawnej pocztówce i fotografii w czasach II wojny światowej, za dotychczasową działalność w dziedzinie kultury i sztuki Ikara odebrał natomiast wybitny artysta plastyk Tadeusz Moskała. Dyplom Honorowy Ikara trafił do Chóru Echo, a tytuł Dobrodzieja Kultury 2019 otrzymały firmy Aqua S.A. i FCA Poland S.A.

Laureatów nagród za 2020 rok poznamy na początku przyszłego roku.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.