bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 1013

Black Friday 2020 Inny Niż Wszystkie

Materiał partnera:

Black Friday to dzień wyjątkowych obniżek i promocji, który tradycyjnie wypada w ostatni piątek listopada. Bez wątpienia jednak to wielkie święto zakupów w tym roku będzie wyglądało inaczej niż zwykle. Zamknięcie większości sklepów w galeriach handlowych skutecznie uniemożliwi tradycyjne wielogodzinne zakupy i wyszukiwanie najlepszych zniżek na ulubione produkty. W tym roku Black Friday będzie obchodzony głównie w Internecie.

Black Friday 2020 Inny Niż Wszystkie


Black Friday 2020 w PolsceIdea Black Friday została podchwycona przez właścicieli sklepów i dużych marek w Polsce już dobre kilka lat temu. I to właśnie oni już od początku listopada przypominają kupującym, że wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym klienci mogą nabyć swoje wymarzone produkty za ułamek ceny. Rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej:

  • po pierwsze skala promocji i obniżek cen produktów w Polsce nie równa się z prawdziwymi okazjami, które można znaleźć w zachodnich krajach. Tam przeceny rzeczywiście sięgają 90%. Według „Świątecznego Barometru Cenowego” wydawanego przez Deloitte, przeceny w polskich sklepach z okazji Black Friday w 2019 roku miały wyłącznie symboliczny charakter.
  • po drugie, znacznie większym zainteresowaniem cieszą się okazyjne zakupy w Internecie, głównie dzięki darmowym dostawom i dostępności dodatkowych zniżek w postaci kuponów rabatowych i kodów promocyjnych na Promocodius Polska.
  • po trzecie, idea obchodzenia Black Friday wyłącznie w ostatni piątek listopada została przesunięta nie tylko na następujący po nim weekend, ale wydłużona na cały tydzień, a nawet miesiąc.


Według badań Polacy podczas Black Friday zazwyczaj decydują się na zakup odzieży znanych marek, kosmetyków oraz produktów do dekoracji wnętrz z kodami promocyjnymi. Na zakupy wydają średnio 300 złotych. Na przykład, podążając za linkiem, możesz znaleźć kody promocyjne Limango https://promocodius.com/pl/shops/limango-pl. Wspomniane wcześniej kategorie artykułów to zarazem produkty, które są szeroko dostępne w sieci, stąd też zamknięcie galerii handlowych bez wątpienia przeniesie klientów sklepów stacjonarnych do serwisów internetowych ulubionych marek.

Black Friday w Czasach PandemiiTo, że tegoroczny Black Friday w Polsce będzie inny niż wszystkie poprzednie, wiadomo było już od początku listopada. Wtedy to pojawiły się pierwsze głosy marketingowców, aby ideę Czarnego Piątku wydłużyć na cały listopad i nazwać ten miesiąc nie inaczej niż „Czarnym Listopadem”. Wydaje się jednak, że idea ta nie została przyjęta z dużym entuzjazmem. W Polsce Black Friday nie jest jeszcze tak rozpoznawalnym i kuszącym świętem, na który klienci z niecierpliwością czekają przez cały rok. Z drugiej strony, zamknięte galerie handlowe skutecznie uniemożliwiły handlowcom rozpoczęcie jakiejkolwiek akcji sprzedażowej.

Trwająca kilka miesięcy pandemia sprawiła, że ludzie zaczęli kupować mniej, co z kolei przekłada się na wzrost liczby niesprzedanych towarów oraz pełne magazyny. Black Friday w 2020 roku może być okazją do tego, aby skusić klientów naprawdę wysokimi obniżkami, których głównym celem będzie sprzedaż produktów, które zalegają na półkach sklepowych. Jest to także początek najbardziej lukratywnego sezonu dla branży handlowej, po Black Friday rozpoczyna się grudzień i zakupy przedświąteczne, a tuż po świętach - wyprzedaże.

Handlowcy mieli dość dużo czasu na przygotowanie się do tegorocznej edycji Black Friday. Zatrudnienie dodatkowych osób do pracy w magazynach i przy wysyłce paczek, zawarcie korzystnych umów z firmami kurierskimi, aby zapewnić klientom szybką i darmową dostawę, zadbanie o widoczną reklamę w Internecie, oraz prężnie działający sklep internetowy. To podstawy, które nie tylko przyciągną nowych klientów, ale także pozwolą maksymalnie wykorzystać czas święta zakupów Black Friday w czasach pandemii.