bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 listopada 2020
  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 3738

Jest odpowiedź MZD na uwagi rowerzystów ze spotkania w UM

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej opublikował odpowiedzi do uwag zgłoszonych podczas spotkania konsultacyjnego w sprawie rozwoju sieci tras rowerowych w naszym mieście.

Nie będzie tras rowerowych na Kwiatkowskiego
Jest odpowiedź na MZD na uwagi rowerzystów ze spotkania w UM · fot. raz


Spotkanie konsultacyjne w sprawie sieci tras rowerowych w Bielsku-Białej odbyło się 25 września w sali sesyjnej Ratusza. Poprowadził je zastępca dyrektora Miejskiego Zarząd Dróg Lubomir Zawierucha. W trakcie spotkania, w którym wzięło udział ok. 20 osób, zbierano opinie dotyczące przebiegu głównych tras rowerowych o charakterze komunikacyjnym w mieście. Zgłaszanym uwagom i wnioskom przysłuchiwali się zastępca prezydenta miasta Przemysław Kamiński oraz radni Rady Miejskiej - Jerzy Bauer, Bronisław Szafarczyk, Szczepan Wojtasik i Tomasz Wawak.

Część uwag dotyczyła tworzenia nowych dróg rowerowych lub łączenia i przedłużania istniejących odcinków tras, m.in. w celu połączenia nieskomunikowanych dotąd rowerowo dzielnic Bielska-Białej; inne odnosiły się do organizacji ruchu rowerowego na drogach w mieście, przepisów regulujących ten ruch czy ułatwiających go rozwiązań technicznych. Teraz MZD opublikował odpowiedzi na zgłoszone wnioski.

Można się z nich m.in. dowiedzieć, że w rejonie dzielnicy Górne Przedmieście ze względu na szerokość pasa drogowego droga rowerowa nie zostanie zbudowana, jednak w projekcie przebudowy ulicy Piastowskiej uwzględniono wydzielenie drogi dla rowerów. Nie przewiduje się budowy rowerowego połączenia Hałcnowa z Komorowicami Krakowskimi. Na ulicy Lipnickiej należy dążyć do poprawy warunków ruchu rowerzystów poprzez środki wpływające na uspokojenie ruchu samochodowego lub odcinkowe jednokierunkowe drogi dla rowerów. Nie jest możliwe wyznaczenie pasów ruchu dla rowerów na ul. Żywieckiej od obwodnicy do granicy z gminą Wilkowice, ale w przyszłości ma tam powstać droga rowerowa. Również w przyszłości nie wyklucza się połączenia trasą rowerową Lipnika ze Straconką.

Autorzy odpowiedzi zapewniają, że w koncepcji planowanej sieci tras rowerowych uwzględniono dostępność do istniejących stacji rowerów miejskich BBBike i że plany biorą pod uwagę rozwój i zwiększającą się popularność rowerów elektrycznych, które są odpowiedzią na górzyste, niekorzystne ukształtowanie terenu na terenie miasta. Uwzględnione w nich zostało także wprowadzenie kontrapasów rowerowych - czyli wydzielonych pasów jezdni ulicy jednokierunkowej, przeznaczony dla ruchu określonej kategorii pojazdów w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy - dopuszczenie ruchu rowerów w miejscach, gdzie póki co obowiązują zakazy, tworzenie pasów ruchu dla rowerów lub ciągów pieszo-rowerowych, systemowe uspokojenie ruchu w centrum miasta.

Jeden z wniosków dotyczył zakazu ruchu w ciągu ścieżki Enduro Trails w Cygańskim Lesie, uwaga zostanie przekazana do administratora - odpowiada MZD. Ze wszystkimi zgłoszonymi wnioskami i odpowiedziami na nie można zapoznać się tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj