bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 listopada 2020
  • wyświetleń: 1898

Nowe stawki za opłaty na kilku miejskich parkingach

Na kilku miejskich parkingach w Bielsku-Białej od 1 grudnia zmienią się stawki opłat za pozostawienie tam pojazdów. Jest to związane z ujednoliceniem obowiązującego w mieście systemu opłat na parkingach wewnętrznych, zarządzanych przez Miejski Zarząd Dróg.

Nowe stawki za opłaty na kilku miejskich parkingach
Nowe stawki za opłaty na kilku miejskich parkingach · fot. UM Bielsko-Biała


Zmiany dotyczą parkingów: na placu Ratuszowym, u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza i parkingu przy ul. Ignacego Krasickiego na osiedlu Złote Łany.

Na parkingu zlokalizowanym na placu Ratuszowym wysokość obowiązującej stawki za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania zostanie obniżona z 2 zł na 1 zł. Równocześnie nie będzie już możliwy bezpłatny postój pojazdów należących do interesantów Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Do tej pory bezpłatne było pierwsze 30 minut.

Osoby przywożące i odbierające dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 12 w Bielsku-Białej nie będą już mogły bezpłatnie parkować na parkingu usytuowanym u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza.

Dodatkowo wraz z dokonanymi zmianami ustalono stawkę opłaty za postój na nowym abonamentowym parkingu zlokalizowanym przy ul. Ignacego Krasickiego na osiedlu Złote Łany. Miesięczny abonament wyniesie 120 zł.

Powyższe zmiany reguluje podpisane przez prezydenta Bielska-Białej zarządzenie nr ON.0050.695.2019.MZD z 30 września 2019 r. w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z parkingów stanowiących własność miasta Bielska-Białej zlokalizowanych poza pasami drogowymi dróg publicznych.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.