bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 listopada 2020
  • wyświetleń: 5694

Most na Białej doczeka się przęseł i specjalnego oświetlenia

Do rekonstrukcji mostu na rzece Białej przy ul. 11 Listopada przygotowuje się Urząd Miejski w Bielsku-Białej. W Biuletynie Informacji Publicznej można znaleźć szczegóły ogłoszonego przetargu nieograniczonego. Na oferty urzędnicy czekają do 19 listopada.

Most na Białej doczeka się przęseł i specjalnego oświetlenia
Most na Białej doczeka się przęseł i specjalnego oświetlenia · fot. UM Bielsko-Biała


Rekonstrukcja będzie polegała na wykonaniu konstrukcji aluminiowej na moście zlokalizowanym wzdłuż ul. 11 Listopada. Roboty obejmą produkcję i montaż dwóch przęseł aluminiowych o długości 21 m, szerokości 0,70 m i wysokości 2,85 m. Konstrukcja będzie podświetlona oświetleniem halogenowym z możliwością zmiany światła. Most ma zostać zrekonstruowany do 23 grudnia br. Rozpoczęcie robót nastąpi niezwłocznie po zawarciu umowy z wykonawcą i przekazaniu terenu budowy.

- Dzięki instalacji przęseł most będzie wierną rekonstrukcją - w zakresie formy i gabarytów - historycznego mostu na rzece Białej z okresu międzywojennego. Przypomnijmy, że w przyszłym roku przypada okrągły jubileusz 70-lecia połączenia Bielska i Białej - podkreśla Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.