bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 listopada 2020
  • wyświetleń: 973

Stróże prawa poszukują świadków oszustwa "na policjanta"

Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej poszukują świadków oszustwa metodą "na policjanta". Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 10 listopada pomiędzy godziną 15.40 a 16.20 w Bielsku-Białej na Skwerze Esperanto przy ul. Zamenhofa. Policja prosi osoby, które przebywały w tym czasie w parku, przechodziły tamtędy lub przejeżdżały pojazdami z wideorejestratorami o kontakt.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Stróże prawa poszukują świadków oszustwa "na policjanta" · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 listopada w godzinach pomiędzy 15.40 a 16.20. - 80-letnia bielszczanka padła ofiarą oszustów działających metodą "na policjanta". Za namową oszusta zostawiła białą reklamówkę ze znaczną ilością gotówki w żółtym koszu na psie odchody, z czerwonym deklem, zamocowanym na słupku, przy schodach zejściowych z ulicy 3 Maja na Skwer Esperanto przy ul. Zamenhofa i odeszła - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Kobieta prawdopodobnie cały czas była obserwowana przez oszustów, którzy mieli z nią kontakt telefoniczny. - Kiedy się zorientowała, że mogła zostać oszukana i wróciła po pieniądze, torby z gotówką już nie było. Pokrzywdzona zapamiętała, że w tym czasie kiedy tam przebywała w parku byli dwaj mężczyźni w spodniach dżinsowych i bluzach z kapturem, którzy wyprowadzali psa. Poszukujemy tych mężczyzn, mogli oni bowiem widzieć sprawcę. Poszukujemy osoby, które w tym czasie tamtędy przechodziły i mogły widzieć zdarzenie lub kierowców, którzy jechali ulicą Zamenhofa w kierunku C.H. Sfera, a mają pojazdy wyposażone w wideorejestratory, lub jadących w przeciwnym kierunku ulicą Wałową - podkreśla rzecznik bielskich stróżów prawa.

Wszelkie informacje można kierować do Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej, przy ul. Traugutta 2c, e-mail. kp3@bielsko.ka.policja.gov.pl, tel. 47 85 703 00 lub 47 85 712 55.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.