bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 listopada 2020
  • 11 listopada 2020
  • wyświetleń: 3394

Jan Pieniążek z Bielska-Białej Młodym Muzykiem Roku 2020

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Młody Muzyk Roku został Jan Pieniążek - uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.

Jan Pieniążek
Jan Pieniążek Młodym Muzykiem Roku 2020 · fot. Jan Bogacz / gov.pl


Ogólnopolski konkurs na najlepszego młodego muzyka grającego na instrumencie klasycznym to połączenie talent-show i najwyższej jakości muzycznej, artystycznej. Jego celem jest pokazanie, że muzyka klasyczna może być podana w sposób interesujący i porywający.

Finał konkursu, organizowanego przez TVP Kultura we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Muzyki i Tańca, odbył się 8 listopada w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

Jan Pieniążek
Jan Pieniążek Młodym Muzykiem Roku 2020 · fot. Jan Bogacz / gov.pl


O tytuł Młodego Muzyka Roku 2020 walczyli: Krzysztof Polnik (akordeon), Oskar Rzążewski (saksofon), Jan Pieniążek (marimba), Eryk Oliwa (klarnet) i Hanna Pozorska (skrzypce).

Występy muzyków oceniało jury w składzie: Klaudiusz Baran - akordeonista i bandoneonista, rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Alina Mleczko - saksofonistka, solistka i pedagog oraz Emilia Karolina Sitarz - pianistka i pedagog, członkini zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo.

Jan Pieniążek
Jan Pieniążek Młodym Muzykiem Roku 2020 · fot. Jan Bogacz / gov.pl


Zwycięzca Konkursu Młody Muzyk Roku 2020 otrzymał nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 20 tys. zł oraz Nagrodę Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w wysokości 15 tys. zł.

ar / bielsko.info, źródło: gov.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.