bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 listopada 2020
  • wyświetleń: 2185

[FOTO] Chryzantemy zakupione przez ARiMR już zdobią centrum miasta

300 chryzantem zdobi Rynek i okolice katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej. To kwiaty, które od producentów, w ramach rządowej pomocy, wykupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Miasto zadeklarowało chęć przyjęcia 1.000 chryzantem. Część z nim ozdobi centrum Bielska-Białej.

Chryzantemy zakupione przez miasto już zdobią centrum Bielska-Białej - 9.11.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


Po tym, jak w obawie przed jeszcze szybszym rozprzestrzenieniem się pandemii rząd zamknął nekropolie na czas listopadowych świąt, zadeklarował również pomoc producentom kwiatów i zniczy. Wykupione przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chryzantemy mogą przejmować miasta.
- Zadeklarowaliśmy chęć przyjęcia 1.000 chryzantem - mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj. - Jednak nie wiem, czy ostatecznie kwiatów nie będzie więcej, bowiem już pierwszego dnia producent, który miał zapłacone za 200 kwiatów, przywiózł nam 300. Oczywiście, wszystkie chętnie przyjmiemy - dodaje naczelnik.

Pierwsze dostarczone kwiaty zdobią Rynek i okolice katedry św. Mikołaja. Część z nich została posadzona, część ustawiona w kompozycje. Kolejna lokalizacja, w której staną chryzantemy, to m.in. plac Opatrzności Bożej - przed kościołem w Białej. Co do pozostałych, Wydział Gospodarki Miejskiej jeszcze nie podjął decyzji - na pewno chryzantemy trafią też na cmentarze i do miejsc pamięci - wszystko w zależności od tego, ile kwiatów ostatecznie trafi do miasta.

Dodatkowo przypominamy, że Miejski Zarząd Dróg daje możliwość odzyskania pieniędzy za wynajęcie pasa drogowego przez osoby handlujące zniczami i kwiatami w rejonie bielskich cmentarzy za trzy dni 31 października - 2 listopada, podczas których cmentarze były zamknięte. Szczegóły można znaleźć mzd.bielsko.pl/ ]tutaj[/url].
Poza tym, handlowcy, którym pozostały chryzantemy, mogą je bezpłatnie oddać do utylizacji.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.