Wiadomości

  • 1 sierpnia 2012
  • 3 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 2807

Letnia Scena z Besquidians

Za nami:

Na tegorocznej Letniej Scenie Sfery mogliśmy już posłuchać ska, jazzu i piosenki poetyckiej - teraz czas na folklor. W najbliższy piątek, 3 sierpnia, na placu Bolka i Lolka wystąpi zespół Besquidians.

letnia scena sfery


Muzycy Besquidians lubią eksperymentować. Archaiczne melodie rodem z Beskidów łączą z elementami transu, dużo improwizują i dodają do kompozycji także własne melodie. W taki sposób powstaje niezwykle oryginalna i żywiołowa mieszanka, która na koncertach nie pozwala publiczności usiedzieć nawet na moment.

Zespół powstał z inicjatywy dwójki przyjaciół: Wojtka Golca i Marcina Pokusy - mieszkańców Ślemienia w Beskidzie Żywieckim. Nie dziwi więc duża ilość tradycyjnych, beskidzkich elementów czy góralskich zaśpiewów.

Na bogactwo brzmienia Besquidians wpływa również dobór wielu oryginalnych instrumentów. W ich nagraniach można usłyszeć: saksofon, flet, klarnet, akordeon, a także liczne instrumenty ludowe. Za oryginalne podejście do muzyki zespół otrzymał m.in. pierwszą nagrodę „Tatrzańskiej Majówki 2010”.

- Na Letniej Scenie Sfery umiejscowionej w samym sercu Beskidów nie może zabraknąć rodowitych górali. Tradycja muzyczna w naszym regionie jest tak bogata, że musiała mieć swoje odzwierciedlenie na jednym z naszych koncertów. Galeria Sfera - jako bielska przestrzeń miejska - chce promować muzyków z naszych okolic, jak również kultywować lokalną tradycję - tłumaczy Joanna Bierówka, specjalistka ds. marketingu bielskiej Galerii Sfera.

Początek koncertu o godzinie 19.00.

Wstęp na koncerty Letniej Sceny Sfery jest bezpłatny.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj