bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2020
  • wyświetleń: 1701

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadka

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 64-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który zdecydował się na jazdę na „podwójnym gazie”. Świadek, który widział, jak mężczyzna wcześniej spożywał alkohol odjechał fiatem pandą, dlatego natychmiast zawiadomił policję. Grożą mu 2 lata za kratami, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

alkomat, pijany
Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadka · fot. policja.pl


Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 14.00 w Bielsku-Białej przy ul. Legionów. Przypadkowy świadek widział jak 64-latek spożywał alkohol, a następnie odjechał fiatem pandą. Nie zdążył on powstrzymać mężczyzny, który wyjechał na drogę, dlatego natychmiast powiadomił policję, podając stróżom prawa kierunek, w jakim pojechał. Chwilę później 64-latek został zatrzymany przez patrol. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło podejrzenia. Kierowca miał we krwi blisko promil alkoholu. Stracił prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

- Nietrzeźwi kierujący to wciąż duże, realne zagrożenie na polskich drogach. Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu 8 amatorów „jazdy na podwójnym gazie". Rosnąca świadomość społeczna to z jednej strony odpowiedzialność samych kierowców, którzy kierują się zasadą „nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, a z drugiej obywatelska i godna naśladowania postawa innych użytkowników dróg czy świadków spożywania alkoholu, którzy nie pozwalają na to, aby nietrzeźwi kierujący bezkarnie łamali prawo. Przypominamy, że stan trzeźwości można sprawdzić w każdej bielskiej jednostce policji - informuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.