bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 listopada 2020
  • wyświetleń: 477

Jaki dywanik samochodowy wybrać - gumowy czy welurowy?

Materiał partnera:

Podstawowym dylematem podczas zakupu dywanika samochodowego jest wybór pomiędzy gumowym a welurowym. Poniżej przedstawiamy czym charakteryzują się oba rozwiązania.

Jaki dywanik samochodowy wybrać - gumowy czy welurowy?
fot. Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com


Dopasuj dywanik do swojego samochoduKupując dywaniki do samochodu po pierwsze trzeba dobrać dywanik do modelu naszego pojazdu. Sprawa jest dosyć prosta, jeśli kupujemy dywaniki dedykowane dla określonego modelu np. gdy mamy samochód marki Audi, to naturalnie interesują nas dywaniki Audi. Jeśli natomiast zdecydujemy się na dywaniki uniwersalne to trzeba zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe dopasowanie rozmiaru dywanika.

Gumowy vs welurowyPonadto, kupując dywaniki należy uwzględnić rodzaj materiału. Na rynku wyróżniamy przede wszystkim dywaniki welurowe oraz dywaniki gumowe.

Dywanik gumowy to bardzo praktyczne i trwałe rozwiązanie. Znakomicie sprawdza się podczas trudnych warunków pogodowych. Szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz jest dużo wilgoci i zwykłe dywaniki mogłyby mocno się pobrudzić. Natomiast gumowy dywanik jest bardzo łatwy w czyszczeniu w związku z czym sprawdza się zwłaszcza podczas intensywnych deszczów oraz wtedy, gdy na zewnątrz zalega śnieg (zazwyczaj wnoszony do wnętrza samochodu).

Dywaniki wykonane z gumy są nieco tańsze od welurowych. Przede wszystkim są cenione za odporność na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. W rezultacie zachowują estetyczny wygląd przez długi czas.
Dywaniki welurowe są cenione przede wszystkim za estetyczny wygląd. Znakomicie się prezentują w samochodach niezależnie od pory roku. Jednak trzeba uważać na to by nie zaszły wilgocią. Jeśli już taka sytuacja się zdarzy to należy zadbać o osuszenie dywaników.

Wybierając dywaniki welurowe warto sprawdzić ich gramaturę. Czym większa tym dywanik powinien być lepszej jakości. Można uznać, że gramaturę na poziomie 2000 g/m2 mają dywaniki wysokiej jakości. Od spodu dywaniki welurowe powinny być wyściełane gumą, która zapobiegnie niepotrzebnemu przesuwaniu się dywanika.

Ostatecznie, to na który rodzaj dywanika się zdecydujesz tak naprawdę zależy tylko od Twoich preferencji.