bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2020
  • wyświetleń: 7087

Hałcnów: 15-letni bielszczanin wjechał do rowu skradzionym BMW

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci z drogówki zatrzymali 15-letniego bielszczanina podejrzewanego o kradzież pojazdu. Mundurowi dostali zgłoszenie, że przy jednej z ulic w bielskim Hałcnowie młody kierowca wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu okazało się, że właściciel pojazdu tego samego dnia zgłosił kradzież, a kierujący nim 15-latek najprawdopodobniej jej dokonał.

15-latek wjechał do rowu skradzionym BMW. Zatrzymała go policja
15-latek wjechał do rowu skradzionym BMW. Zatrzymała go policja · fot. KMP Bielsko-Biała


W czwartek rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży wartego 3 tysiące złotych pojazdu marki BMW. Pojazd został skradziony z niestrzeżonego parkingu w bielskim Hałcnowie. Właściciel ujawnił jego brak, kiedy powrócił ze służbowego wyjazdu i natychmiast zawiadomił o kradzieży. Stróże prawa zarejestrowali utracony samochód w policyjnym systemie informacyjnym oraz rozpoczęli jego poszukiwania. Późnym wieczorem tego samego dnia oficer dyżurny bielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Hałcnowie młody kierowca wjechał do rowu samochodem bmw i kilka osób próbuje wyciągnąć go innym pojazdem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z bielskiej drogówki.

Policjanci od razu rozpoznali pojazd, o którego kradzieży zostali poinformowani podczas odprawy do służby. Ich przypuszczenia potwierdziło sprawdzenie bmw w policyjnej bazie danych, chociaż samochód miał już przerobioną tablicę rejestracyjną. Policjanci ustalili, że obecny na miejscu 15-letni bielszczanin prowadząc bmw utracił nad nim panowanie i wjechał wprost do przydrożnego rowu. Nie potrafiąc samemu wyjechać poprosił znajomego, aby wyciągnął go swoim samochodem. W międzyczasie na miejscu zjawił się patrol drogówki. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a podejrzewany o kradzież nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. Technicy kryminalistyki na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze bielskiego wydziału prewencji zwalczający przestępczość nieletnich. 15-letni mieszkaniec Bielska-Białej po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszał zarzut czynu karalnego. Odpowie także, za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za kradzież pojazdu grozi nawet pobyt w poprawczaku. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj