bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2020
  • wyświetleń: 1331

W bielskim Ratuszu trwa remont dachu i niektórych wnętrz

Ratusz w Bielsku-Białej otoczony parkanem i rusztowaniami to widomy znak, że ten reprezentacyjny budynek przechodzi remont. Renowacji poddawany jest dach gmachu, odnawiana jest też część jego wnętrz.

W bielskim Ratuszu trwa remont dachu i niektórych wnętrz
W bielskim Ratuszu trwa remont dachu i niektórych wnętrz · fot. UM Bielsko-Biała


Mimo niesprzyjającej pogody trwają intensywne prace związane z wymianą poszycia dachu Ratusza - przywracane jest historyczne pokrycie z naturalnego łupku. Zaplanowano modernizację elementów metalowych (kuta metaloplastyka), kominów, elewacji i sztukaterii znajdującej się w przestrzeni dachowej, a także gzymsu w pasie pod korytem z blachy. Zmodernizowane zostaną także instalacje - odgromowa i elektryczna. Koszt prac, które powinny zakończyć się w 2021 r., ma wynieść ponad 4,5 mln zł.

W tym samym czasie za kwotę ok. 650 tys. zł zmodernizowane zostaną pomieszczenia na dwóch piętrach ratusza. Zakres robót obejmuje m.in. zerwanie warstw podłóg i ich naprawę (niewidoczny dzisiaj parkiet zostanie odsłonięty i tam, gdzie to się uda - odnowiony i wywoskowany) oraz remont ścian i sufitów (gładzenie i malowanie).

Mieszczące się w zabytkowym Ratuszu wydziały Urzędu Miejskiego funkcjonują normalnie, w reżimie Covid 19.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.