bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2020
  • wyświetleń: 1248

Miasto i MZD pomagają przycmentarnym handlarzom

Decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy na okres Wszystkich Świętych mocno dała się we znaki bielskim handlarzom, którzy na ten czas zapłacili za miejsca na stoiska przy cmentarzach. Aby zmniejszyć ich straty, władze miasta i Miejskiego Zarządu Dróg podjęły decyzję, że przedsiębiorcy otrzymają zwrot poniesionych kosztów za okres, gdy bramy nekropolii były zamknięte.

chryzantemy, wszystkich świętych
Miasto i MZD pomagają przycmentarnym handlarzom · fot. pixabay.com


Dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej w porozumieniu z władzami miasta poinformowała, że zwróci opłaty za miejsca wynajęte pod handel zniczami i kwiatami w okolicach bielskich cmentarzy na czas Wszystkich Świętych.

- Zwrot opłat dotyczy trzech dni od 31 października do 2 listopada, podczas których decyzją rządu zostały zamknięte cmentarze. W ten sposób władze miasta chcą wesprzeć znajdujących się w trudnej sytuacji handlowców sprzedających w sąsiedztwie cmentarzy znicze i kwiaty. Nie mogąc w tym czasie zarobkować odzyskają choć cześć środków poniesionych na opłaty administracyjne - czytamy w komunikacie MZD.

O zwrot kosztów może się starać każda osoba, która uzyskała zezwolenie na zajmowanie pasa drogowego w podanych dniach. - W tym celu należy złożyć wniosek o zmianę wydanej decyzji, polegającej na wyłączeniu wymienionego okresu z zezwolenia na zajęcie pasa drogowego. Zmiana decyzji pozwoli uzyskać zwrot wpłaconych środków za wymienione wyżej trzy dni, gdy decyzją rządu cmentarze były zamknięte - wyjaśniają przedstawiciele zarządu dróg.

Jak dodają, we wniosku o zmianę decyzji należy wskazać numer rachunku bankowego, na który powinien zostać przelany zwrotu pobranych opłat. Wniosek należy złożyć w Miejskim Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej.

raz / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.