bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2020
  • wyświetleń: 1173

Bielski samorząd przedłużył program "Restart BB 2020"

W marcu, na progu pandemii Bielsko-Biała wdrożyło rozwiązania wspierające przedsiębiorców, którzy na skutek sytuacji epidemcznej znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Pakiet pomocowy bielski samorząd nazwał "Restart BB 2020". Właśnie przedłużył go na kolejne miesiące.

ratusz, urząd miejski
Bielski samorząd przedłużył program "Restart BB 2020" · fot. UM Bielsko-Biała


Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w lokalach użytkowych stanowiących własność Miasta Bielska-Białej mogą ubiegać się o obniżenie czynszu. - Jedynym warunkiem będzie wykazanie, że w wyniku pandemii przychody z działalności zmniejszyły się o więcej niż 30% w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Czynsz zostanie pomniejszony o taki procent, o jaki zmniejszyły się przychody, nie więcej jednak niż o 75 % - wyjaśnia Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Przedsiębiorcy z branż najbardziej odczuwających skutki pandemii, czyli prowadzący lokale gastronomiczne, dyskoteki, siłownie oraz kluby fitness mogą ubiegać się o zmianę umów najmu i ustalenie miesięcznego czynszu na poziomie 1 złotego netto. Wystarczy wykazać, że na skutek pandemii uzyskane przychody są mniejsze o więcej niż 30% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

- Apelujemy równocześnie do wszystkich prywatnych właścicieli lokali użytkowych o wsparcie swoich najemców. Mimo bardzo trudnej sytuacji bielski samorząd podejmuje także wszelkie możliwe działania, by utrzymać większość miejskich inwestycji. Wiemy bowiem, że nasze przedsięwzięcia napędzają lokalny rynek pracy, dając możliwość zatrudnienia wielu mieszkańcom naszego miasta - zwraca uwagę bielski magistrat.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.