bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 listopada 2020
  • 3 listopada 2020
  • wyświetleń: 5699

[FOTO] Zderzenie autobusu z Nissanem. Jest oświadczenie MZK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 1 listopada około godziny 17:20 na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Wyspiańskiego w Bielsku-Białej. Samochód osobowy marki Nissan Micra zderzył się tam z autobusem MZK.

Kraksa na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Wyspiańskiego - 1.11.2020 · fot. Bielskie Drogi


Wszystko wyglądało dość groźnie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Początkowo obowiązywała wersja, że obaj kierowcy mieli zielone światło. Policjanci szybko ustalili jednak, że to kierowca autobusu wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Kierujący Solarisem przyznał się i został ukarany mandatem. Utrudnienia w ruchu trwały godzinę. Informację o przyjęciu mandatu przez kierowcę autobusu komunikacji miejskiej potwierdził nam rzecznik bielskich policjantów - asp. szt. Roman Szybiak.

Było czerwone, czy nie?

Oświadczenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bielsku-Białej:

"Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. oświadcza, że podczas zdarzenia drogowego, do którego doszło 1 listopada 2020 roku w Bielsku-Białej o godzinie 17.17, kierowca naszego autobusu wjechał na skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z Wyspiańskiego na zielonym świetle, tym samym nie doszło do naruszenia przepisów ruchu drogowego. Dysponujemy potwierdzającym to nagraniem z kamery monitoringu zainstalowanej w pojeździe. Po stronie naszego pracownika leży decyzja, czy skieruje sprawę do sądu."


Poprosiliśmy o udostępnienie przedmiotowego nagrania, tak aby czytelnicy i pasażerowie miejskiej komunikacji mogli na własne oczy przekonać się jak wyglądała niebezpieczna sytuacja na skrzyżowaniu. Materiał filmowy na, który powołuje się w swoim oświadczeniu MZK rozwiałby wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Niestety przewoźnik nie zamierza udostępnić zapisu monitoringu w przedmiotowej sprawie.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj