bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 933

Akwarystyka morska - co musisz wiedzieć?

Materiał partnera:

Akwarystyka to jedna z bardziej fascynujących dziedzin, którą możemy zajmować się hobbystycznie. Własny zbiornik to nie tylko piękna ozdoba pomieszczenia, ale również szansa na stworzenie autorskiego projektu własnego podwodnego świata. Z wielu rodzajów akwariów to właśnie akwaria morskie są jednymi z bardziej widowiskowych zbiorników. Dlaczego warto zdecydować się na założenie takiego akwarium?

Akwarystyka morska - co musisz wiedzieć?


Akwarium morskie to egzotyka w samym sercu mieszkaniaWiele osób decyduje się na zakup akwarium morskiego właśnie ze względu na jego niezwykły wygląd. Akwarium morskie to nasz prywatny kawałek rafy koralowej, który możemy zaprojektować dowolnie, a który będzie cieszył oczy niezwykłością barw i kontrastów. Sama opieka nad zwierzętami morskimi to niezwykle ciekawe zajęcie, które poszerza naszą wiedzę na temat morskich ekosystemów, ich różnorodności i istoty, jaką pełnią na naszej planecie. Jeśli myślimy zatem o zakupie akwarium, to morskie jest z pewnością interesującym wyborem.

Zestaw akwariowy, morski z szafką i oświetleniem LED EHEIM
Zestaw akwariowy, morski z szafką i oświetleniem LED EHEIM


Czy opieka nad akwarium morskim jest trudna?Opieka nad każdym akwarium wymaga nieco zaangażowania i czasu, a akwarium morskie nie jest tutaj wyjątkiem. Opieka nad takim zbiornikiem nie jest jednak dużo trudniejsza, niż przykładowo opieka nad akwarium słodkowodnym. W przypadku akwarium morskiego zbiornik należy regularnie czyścić, podmieniać wodę (oczywiście używając wody morskiej, którą możemy samodzielnie przygotować w domu). Największa różnica wystąpi w potrzebnych akcesoriach.

Co powinniśmy zakupić do akwarium morskiego?Oprócz standardowych urządzeń, takich jak odpowiednie oświetlenie czy wydajny filtr, do akwarium morskiego musimy zakupić akcesoria, które nie są wymagane przy innych rodzajach zbiorników. Są to na przykład żywa skała, która odpowiada za naturalną filtrację wody w akwarium i stanowi ważny element podmorskiego ekosystemu. Jest to także odpieniacz, który za zadanie ma usunięcie nadmiaru piany morskiej z akwarium. Często wymagany jest także zakup odpowiednich preparatów suplementujących dla koralowców oraz ryb morskich. Z tego tytułu, koszta związane z założeniem zbiornika morskiego są z reguły wyższe, niżeli koszta, które poniesiemy w wyniku zakupu akwarium słodkowodnego. Do rachunku doliczyć musimy także same zwierzęta, które ze względu na miejsce pochodzenia (rzadko kiedy pochodzą one ze stacjonarnych hodowli), również są droższe.