Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2020
  • wyświetleń: 7416

Wizytówka Bielska-Białej: niedopałki, gumy, zniszczony bruk…

To, jak wygląda centrum Bielska-Białej, a dokładnie jak jest wręcz zaniedbane, przeszkadza niejednemu z bielszczan. Dlatego jeden z ich przedstawicieli w samorządzie postanowił w tej sprawie zainterweniować w miejscowym Ratuszu.

Wizytówka Bielska-Białej: niedopałki, gumy, zniszczony bruk… · fot. Roman Matyja


Mieszkańcy centrum Bielska-Białej narzekają na zaniedbaną okolicę, w której mieszkają. Na ich prośbę swoistej wizji w terenie dokonał radny Roman Matyja. Jego spostrzeżenia i dokumentacja zdjęciowa zdaje się potwierdzać opinię bielszczan.

- Zwracam się z wnioskiem o przeprowadzenie prac porządkowych w centrum Bielska-Białej. W ostatnim czasie, będąc na spacerze w naszym mieście i poruszając się między innymi ulicą Barlickiego, Cechową, 11 Listopada, z przykrością stwierdziłem, że stan porządku w centrum nie jest zadowalający - napisał we wniosku skierowanym do bielskiego magistratu.

Jak zauważył przedstawiciel mieszkańców, "w ciągach komunikacyjnych dla pieszych znajdują się ubytki w kostce brukowej lub bruk jest nierówny".

- Zaistniała sytuacja stwarza niebezpieczeństwo wypadku, uszczerbku na zdrowiu wśród pieszych. Ponadto na ulicach w centrum Bielska-Białej, które powinno był wizytówką miasta, znajduje się pełno niedopałków papierosów i ponaklejanych, w niemal każdym miejscu gum do życia, które poza szpeceniem są niebezpieczne dla zdrowia i życia zwierząt - dodał radny.

I zaapelował do władz miasta, by te zleciły służbom wykonanie napraw powierzchni ulic i przeprowadzenie prac porządkowych w centrum. Włodarze jeszcze do wniosku się nie ustosunkowali. Do sprawy wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.