bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 26 października 2020
 • wyświetleń: 1679

Samsung Galaxy M21 -najlepszy telefon do 1000 zł?

Materiał partnera:

Samsung wypuszczając na rynek kolejny smartfon z serii Galaxy M kosztujący mniej niż tysiąc złotych zrobił niemałe zamieszanie. Z jednej strony na papierze jego specyfikacja wygląda zaskakująco dobrze. Z drugiej jednak strony czy naprawdę ten sam producent, którego flagowe modele kosztują w okolicach 5 tysięcy, jest w stanie stworzyć dobry smartfon za tak niską cenę? Według wielu recenzentów zdecydowanie się to udało, a niektórzy nawet nadają mu miano najlepszego telefonu do 1000 zł. Jak jest naprawdę i czy rzeczywiście Samsung Galaxy M21 może walczyć o koronę średnio-półkowych smartfonów? Sprawdźmy to!

Samsung Galaxy M21


Samsung Galaxy M21 - dane technicznePoniżej przedstawiamy suchą specyfikację, bez wyrażania własnej opinii. Samsung chwali się nią i podaje jako przykład podzespołów spotykanych w dużo droższych telefonach. Co zatem kryje się we wnętrzu Galaxy M21?

 • Wykonanie: szkło Gorilla Glass 3 + plastikowa obudowa
 • Wyświetlacz: Super AMOLED 1080 x 2340 px (6,40”)
 • Bateria: 6000 mAh
 • Procesor: Exynos 9611
 • Pamięć operacyjna: 4GB RAM
 • Pamięć wewnętrzna: 64 GB (możliwość rozszerzenia kartą microSD)
 • Aparat tył: główny (48 Mpix), szerokokątny (8Mpix), pomiar głębi (5Mpix)
 • Aparat przód: główny (20 Mpix)
 • Dodatkowo: USB C, mini jack, NFC


Samsung Galaxy M21 - test, opinie i nasze przemyśleniaKolejny fragment artykułu został podzielony na dwie części: zalety i wady Galaxy M21. Chcemy zaznaczyć, że nie jest to jedynie nasza opinia dotycząca tego telefonu, ale także połączenie informacji zebranych od innych recenzentów i użytkowników. Warto też wspomnieć, że nie dla wszystkich przedstawione wady czy zalety są istotne, dlatego zachęcamy do samodzielnej oceny i wyciągnięcia wniosków na podstawie niżej przedstawionych informacji.

Zalety Galaxy M21: • Ekran Super AMOLED - jest to największa zaleta i mocna cecha tego telefonu. Większość smartfonów w tej klasie cenowej posiada ekrany IPS LCD, które nie są aż tak dobre. Super AMOLED posiada nieskończony kontrast, nasycone barwy i przede wszystkim idealne czernie. Wygląda to bardzo dobrze i faktycznie jest się czym chwalić.
 • Bateria 6000 mAh - pojemność tej baterii robi wrażenie. I faktycznie sprawdza się ona bardzo dobrze i przy codziennym użytkowaniu wystarczy na spokojnie na 2 do 3 dni używania smartfona. Jest to wynik bardzo dobry, z którym może równać się niewiele urządzeń, tym bardziej w tej cenie.
 • Aparat - aż 3 obiektywy aparatu głównego robią robotę! W słoneczny dzień wykonany bardzo dobrze wyglądające zdjęcia zarówno aparatem głównym jak i tym szerokokątnym. Barwy są nasycone, wszystko ostre i bardzo dobrze odwzorowane. Jedyne do czego można mieć małe zastrzeżenia to lekkie zniekształcenie po bokach, na zdjęciach z szerokiego kąta, ale nie jest to ani uciążliwe, ani nie wygląda źle.
 • Video - mimo że podpunkt o aparacie głównym już był, to na osobne wyróżnienie zasługuje możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Jest to niespotykane rozwiązanie w telefonach tej półki więc należą się duże pochwały dla Samsunga.
 • Miłe smaczki - pod tą nazwą mamy na myśli takie dodatki jak nfc, slot na kartę pamięci czy też wyjście słuchawkowe mini jack. W telefonach ze średniej półki niestety rzadko spotykana jest funkcja nfc, a jest ona bardzo wygodna do płatności zbliżeniowych. A jeśli chodzi o mini jack i kartę microSD to są to po prostu coraz rzadziej spotykane rzeczy w smartfonach ogólnie więc ich obecność odnotowujemy na duży plus.


Wady Galaxy M21:Słabe materiały wykonania - wiemy, że nie powinniśmy oczekiwać za dużo od smartfona za mniej niż tysiąc złotych, jednak jego plecki wykonane są z naprawdę słabej jakości plastiku. Rysy powstają na nim od samego patrzenia, a tak dobrze widocznych odcisków palców pozazdrości nawet FBI. Kończąc prześmiewcze docinki tak naprawdę nie jest to duży problem, jednak trzeba mieć na uwadze, że najlepiej zaraz po zakupie warto zaopatrzyć się w etui ochronne do Galaxy M21, które uchroni nas od rys, uszkodzeń i palcowania.

Ładowanie - i tutaj również nie jest to całkowicie wada jednak warta zaznaczenia uwaga. Mimo szybkiego ładowania 15W telefon do pełna naładujemy w ok. 2,5h. I mimo tak dużej baterii to wciąż ten wynik mógłby być dużo lepszy, choć biorąc pod uwagę czas pracy telefonu na jednym ładowaniu, można przymknąć na to oko.

Słabe zdjęcia nocne - jest to chyba jedna z nielicznych wad, na którą naprawdę warto zwrócić uwagę. Tak jak przy dobrym nasłonecznieniu Galaxy M21 robi świetne zdjęcia, tak przy gorszych warunkach oświetleniowych ich jakość nagle się pogarsza. Nie ma nawet co wspominać o warunkach nocnych gdzie szerokokątny obiektyw radzi sobie bardzo źle, a główny aparat tylko nieco lepiej. Oczywiście, w trybie nocnym zdarzają się zdjęcia wyglądające dobrze, jednak jest to tak rzadkie zjawisko, że trzeba z góry założyć porażkę w kwestii fotek po zmroku.

Wydajność - tutaj bardzo ciężko o jednoznaczny werdykt. Optymalizacja i działanie systemu są zazwyczaj na bardzo wysokim poziomie, jednak zdarzają się chwile kiedy telefon sobie po prostu nie radzi. Może przerwać pracę w aplikacji aparatu bądź galerii, ale także zdarzają się przycięcia przy zwykłych animacjach systemowych. Nie jest to coś uciążliwego i nagminnego, jednak warto mieć to na uwadze.

Samsung Galaxy M21 - opinia i podsumowanie!Koreański producent przyzwyczaił nas do wysokiego poziomu tworzonych przez siebie urządzeń i nie inaczej jest w przypadku Galaxy M21. Smartfon ten jest kompletny i bardzo dobrze dopracowany. Ma doskonały ekran i baterię, a jego aparat mimo problemów w ciemności zasłużył na pochwałę za zdjęcia jakie robi w słoneczne dni. Także te drobne dodatki jak slot na kartę pamięci czy gniazdo mini jack dodają mu wiele punktów w rankingu średnio-półkowych smartfonów. Warto także zaznaczyć, że wszystkie wymienione przez nas wady są raczej kosmetyczne i bardzo łatwo można je rozwiązać. Zatem czy Samsung Galaxy M21 to najlepszy smartfon do 1000 zł?

I tak, i nie. Nie można mu odmówić doskonałego dopracowania jak na tą półkę cenową. Jednak jeżeli dobrze przeszukamy oferty innych producentów może okazać się, że trafimy na bardzo podobne, a w niektórych aspektach lepsze urządzenia. Czy to oznacza że nie warto zainteresować się Galaxy M21? Zdecydowanie warto ! Jeżeli jesteśmy fanami marki Samsung, przyzwyczailiśmy się do ich nakładki i urządzeń, to nie znajdziemy lepszego telefonu w tej cenie. I w tym aspekcie można jasno stwierdzić, że Samsung Galaxy M21 jest najlepszym telefonem (tej marki) do 1000 zł.