bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2012
  • wyświetleń: 2563

21-latek kradł markowe rowery

Policjanci zatrzymali 21-letniego bielszczanina podejrzanego o liczne kradzieże rowerów w powiecie bielskim, żywieckim i pszczyńskim. Zatrzymany kradł jednoślady, a następnie sprzedawał za połowę ceny, żeby zarobić na wakacyjny wyjazd. Zamiast na kilkutygodniowe wakacje może jednak trafić za kraty i to na najbliższe 5 lat.

Złodziej został zatrzymany dzięki informacjom uzyskanym przez kryminalnych. Kiedy policjanci zatrzymali go w jego własnym domu, nie krył zaskoczenia. Wyspecjalizował się w kradzieżach markowych, drogich rowerów, których wartość przekraczała kwotę 1500 zł. Cena najdroższego, skradzionego przez niego jednośladu wyniosła grubo ponad 5 tys. zł.

Zrabowane rowery sprzedawał za połowę ceny. Z procederu tego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Jak sam przyznał - chciał w ten sposób zarobić na wakacje. Kradł też okazjonalnie. Kiedy w połowie miesiąca odwiedził znajomego w Pszczynie, a następnie nie miał jak wrócić do domu, ukradł pierwszy napotkany i niezabezpieczony jednoślad, którym przyjechał do Bielska-Białej.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator. Policjanci ustalają teraz paserów i prowadzą czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.