Wiadomości

  • 25 października 2020
  • wyświetleń: 3079

Ograniczenie kontroli palenisk w dobie epidemii

Wojewoda śląski polecił prezydentom miast, burmistrzom i wójtom ograniczenie do niezbędnego minimum kontroli w gospodarstwach domowych, wynikających z planu działań określonych w "Programie ochrony powietrza dla województwa śląskiego".

Kontrole w indywidualnych gospodarstwach domowych prowadzone są przez pracowników straży miejskiej i gmin. Sprawdzane są kotły i piece w zakresie jakości spalanego paliwa stałego oraz przestrzegania zakazu spalania odpadów. Program zakłada też całkowity zakaz palenia na powierzchni ziemi pozostałości roślinnych z ogrodów oraz zakaz rozpalania ognisk. To również podlega kontroli służb.

Kontrole obejmują interwencje zgłaszane telefonicznie oraz patrole w rejonach o wysokim ryzyku spalania odpadów.

Ze względów bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa, z polecenia wojewody kontrole te mają być jak najrzadsze. Decyzja ta została wydana na podstawie ustawy z dnia 2 marca o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj