bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2020
  • wyświetleń: 5463

Ul. Grunwaldzka: Odrestaurowane mury cmentarza zdewastowane

W nocy z 22 na 23 października nieznany sprawca lub sprawcy dokonali dewastacji muru cmentarnego przy ul. Grunwaldzkiej. Wandale zamalowali i zniszczyli odnawiane i odrestaurowane fragmenty płotu cmentarnego.

Ul. Grunwaldzka: Odrestaurowane mury cmentarza zdewastowane
Ul. Grunwaldzka: Odrestaurowane mury cmentarza zdewastowane · fot. UM Bielsko-Biała


- Renowacja bramy i ogrodzenia jest bardzo kosztowna. Z niemałym wysiłkiem, w tych trudnych czasach, zebraliśmy środki na konieczny remont. Kiedy cieszyliśmy się, że już duży etap prac mamy za sobą, w ciągu jednej chwili ktoś zniweczył nasze starania. Teraz będziemy musieli wykonać wiele prac ponownie - informuje ks. proboszcz Antoni Młoczek z parafii św. Mikołaja. - Cmentarz to miejsce wyjątkowe, na którym spoczywają nasi rodzice, nauczyciele, przyjaciele. Staramy się przywrócić jego estetykę, aby mogli tam godnie spoczywać. Nieodpowiedzialna osoba bez żadnej refleksji dokonała zniszczeń. Z tego powodu sprawę zgłosiłem na policję - dodaje ks. Młoczek.

Stróże prawa rozpoczęli dochodzenie. Cmentarz jest stale modernizowany i już niedługo cały jego teren obejmie monitoring.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.