Wiadomości
- 23 października 2020
- wyświetleń: 3406
Dwoje włamywaczy wpadło w policyjną zasadzkę
Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 41-latka i jego 21-letnią wspólniczkę, którzy usiłowali włamać się do magazynu nieczynnego centrum handlowego. Stróże prawa zapobiegli kradzieży i odzyskali warte ponad 2 tysięcy złotych przedmioty, pochodzące z wcześniejszego włamania. Zatrzymanym grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Śledczy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej prowadzili dochodzenie w sprawie włamania do hal magazynowych nieczynnego centrum handlowego przy bielskiej ulicy Filomatów. Zarządca obiektu złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, która miała miejsce 13 października br. Nieznani wówczas sprawcy skradli z jednego z magazynów sprzęt RTV i odzież o wartości ponad 2 tysięcy złotych.
Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Kamińskiego. Policyjni detektywi razem z technikami kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca kradzieży i zabezpieczyli ślady. Rozpoczęły się poszukiwania sprawców przestępstwa. W toku prowadzonego dochodzenia kryminalni uzyskali informację, że włamywacze planują kolejne włamanie do jednego z magazynów na terenie tego samego, nieczynnego centrum handlowego. Stróże prawa postanowili przygotować zasadzkę. 19 października, tuż przed północą zatrzymali na gorącym uczynku włamania parę mieszkańców Bielska-Białej - kobietę w wieku 21 lat i 41-letniego mężczyznę. Tym samym, policjanci zapobiegli kolejnej kradzieży.
Para została zatrzymana, a śledczy zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego w sprawie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie para została doprowadzona do drugiego komisariatu. Tam usłyszała zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Śledczy udowodnili 41-latkowi także wcześniejsze włamanie z października, za które również usłyszał zarzut. Policjanci dotarli też do jego 19-letniego wspólnika. On również został zatrzymany i usłyszał zarzut włamania. Stróże prawa odzyskali też skradziony towar. Za kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara nawet 10 lat więzienia. O dalszym losie zatrzymanych włamywaczy zdecyduje niebawem bielski sąd.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








