bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2020
  • wyświetleń: 6724

Sentymentalny symbol Bielska-Białej w nowej odsłonie

Był ciasny i głośny. Miał słabe hamulce, mały bagażnik i sporo kosztował, a mimo to był obiektem pożądania milionów Polaków. O czym mowa? Oczywiście o fiacie 126p, autku które odmieniło polską motoryzację, a dla Bielska-Białej zrobiło jeszcze więcej - zmieniło miasto i stało się jednym z jego symboli.

Sentymentalny symbol Bielska-Białej w nowej odsłonie
Sentymentalny symbol Bielska-Białej w nowej odsłonie · fot. LOT Beskidy


W dwudziestą rocznicę zakończenia produkcji popularnego „malucha” włoskie studio projektowe Ma-De Studio zaprezentowało światu swoją wizję fiata 126p w XXI wieku.

Projektanci przypominają, że „maluch” był czteroosobowym samochodem miejskim z tylnym silnikiem, który zaprezentowany został po raz pierwszy w październiku 1972 roku na Salonie Samochodowym w Turynie jako zamiennik Fiata 500. Nie szczędząc ciepłych słów wspominają również, że był to jeden z najbardziej udanych modeli, którego całkowita produkcja sięgnęła blisko 4,7 miliona sztuk.

„Maluch” XXI wieku nie traci swojej tożsamości, a wręcz ją wzmacnia. Fiat 126 Vision jest nową interpretacją poprzednika. Przede wszystkim rzuca się w oczy to, że auto jest większe. Zachowuje jednak linię nadwozia i kilka charakterystycznych elementów stylistycznych, takich jak zwężający się do z tyłu dach i kwadratowe reflektory. Jak Państwo oceniają taką wizję włoskich projektantów?

Więcej na ten temat, po angielsku, można przeczytać tutaj.

mp / bielsko.info
źródło: LOT Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.