bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 października 2020
  • wyświetleń: 1455

Jakie ubezpieczenie NNW dla studenta?

Materiał partnera:

Pandemia sprawiła, że studenci muszą się szykować na kolejne nowe wyzwania. Koronawirus jest nowym ryzykiem w naszym życiu. Studiując na uczelni wyższej musimy pamiętać, że ubezpieczenie NNW dla studenta ochroni nas w każdym miejscu i uzupełni ubezpieczenie w NFZ. Pytanie zatem nie “czy” skorzystać z polisy NNW, ale jaka oferta będzie dla nas najlepsza?

Jakie ubezpieczenie NNW dla studenta?


Czym jest ubezpieczenie NNW studenta?Chociaż więcej rzeczy możemy zrobić online, to nieszczęśliwe wypadki mogą się nam zdarzyć w każdym miejscu - np. podczas zdalnej nauki w domu, albo podczas dorywczej pracy po zajęciach. Także krótkie spotkanie ze znajomymi może w końcu spontanicznie przerodzić się w nieoczekiwaną przygodę. Los nie zawsze jednak pisze dla niej pozytywną historię. Warto zatem przygotować się na wszelkie okoliczności. Po to jest właśnie NNW dla studenta.

Jeżeli jesteśmy studentem lub doktorantem w obecnym czasie pandemii z pewnością przyda nam się ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Taka polisa umożliwia uzyskanie odszkodowania na przykład, gdy złamiemy nogę albo trafimy do szpitala (także w następstwie zachorownia na COVID19, ale nie każdy ubezpieczyciel ma takie ryzyko w ofercie).

Na co zwrócić uwagę wybierając NNW dla studenta?Kluczem do znalezienia właściwej polisy NNW jest dostosowanie jej do naszych potrzeb i trybu życia. Jeśli uprawiamy zawodowo sporty walki, albo prowadzimy inne kontuzjogenne zajęcia sportowe, sprawdźmy czy ubezpieczenie NNW będzie obejmowało taką aktywność.

Drugą ważną rzeczą jest sprawdzenie w ofercie polisy sumy ubezpieczeniowej - im wyższa suma, tym uzyskamy większe odszkodowanie w razie losowego zdarzenia. Dokładnie wypłacona kwota przez ubezpieczyciela jest liczona jako procent uszczerbku na zdrowiu względem sumy ubezpieczeniowej.

Przykładowo jeśli w wyniku wypadku nasz uszczerbek na zdrowiu zostanie określony na 10% a suma ubezpieczenia to 50 000 zł to - jak łatwo obliczyć - odszkodowanie wyniesie 5000 zł.

W jakich okolicznościach nie uzyskamy odszkodowania z polisy NNW?Wybierając odpowiednie ubezpieczenie musimy koniecznie sprawdzić OWU. To tam znajdziemy warunki określające wypłacenie (lub nie) odszkodowania przez ubezpieczyciela. Najczęstszym powodem dla którego zakład ubezpieczeń odmawia wypłaty świadczenia jest odniesienie obrażeń pod wpływem środków odurzających lub wskutek działań niezgodnych z prawem.

Dlaczego warto ubezpieczyć się na studiach?Koronawirus sprawił, że nasze codzienne życie wygląda inaczej. Nie tylko pozostały normalne zagrożenia, ale nawet młode osoby muszą uważać na skutki zakażeniem COVID19. Warto zatem skorzystać z polisy NNW dla studenta.

Obecnie bardzo łatwo jest wybrać dla siebie odpowiednie ubezpieczenie NNW. Warto sprawdzić jego zakres, wykluczenia i zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. W związku z tym, że aktualnie bezpieczniej jest zostać w domu, dużym atutem jest możliwość zakupu takiej polisy całkowicie online.

Na rynku można znaleźć kilka ofert ubezpieczeń NNW dla studenta, które można w dodatku dopasować do własnych potrzeb. Np. NNW szkolne od TUZ TUW: https://tuz.pl/ubezpieczenia-szkolne/. Na trudne czasy pandemii, lepiej nie pozostawać bez ubezpieczenia.

Polisa NNW dla studentów - kluczowe informacjeNNW szkolne dla studentów lub doktorantów to tylko drobny wydatek. Za to zyskujemy ochronę finansową dopasowaną do naszych oczekiwań. Teraz wybór oferty polisy NNW jest łatwy. Konkurencyjne produkty porównamy online. Pamiętajmy, aby sprawdzić koniecznie OWU ubezpieczenia. Np. jeśli uprawiamy wyczynowo sport, polisa może nie obejmować szkody powstałej w trakcie aktywności sportowej.

W gruncie rzeczy nie zawsze najlepiej jest wybrać najtańszy wariant ubezpieczenia NNW dla studenta. To od sumy ubezpieczenia liczone jest późniejsze ewentualne odszkodowanie.