bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2020
  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 1800

Kongres Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie

Za nami:

Do rejestrowania udziału w Kongresie Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku zachęcają organizatorzy wydarzenia. Kolejna edycja kongresu rozpocznie się 22 października o godz. 8.55. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa kongres odbędzie się wyłącznie on-line.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,Centrum,Poczta,Beskidy,LoveBB,LoveSilesia,fotodnia,instagra
Kongres Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie · fot. @bielsko.z.drona


Kongresu nie mogą przegapić przedsiębiorcy, którzy należą do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, planują inwestycje w nowe technologie, zwiększające konkurencyjność firmy i sprawiające, że produkcja będzie bardziej eko; chcący osiągnąć niezależność energetyczną w firmie w czasach, w których praca zdalna i wirtualna rzeczywistość nabierają nowego znaczenia; pragnący dowiedzieć się, jak zadbać o bezpieczeństwo danych firmy i pracowników w sieci.

Wydarzenie zainaugurowane zostanie 22 października br., punktualnie o 08.55. Ze względu na obecną, wyjątkową sytuację związaną z pandemią koronawirusa, tegoroczna edycja kongresu odbędzie się wyłącznie on-line. Jak piszą w swoim komunikacie organizatorzy kongresu, zmianie ulega dotychczasowa formuła kongresu, ale bez zmian pozostaje to, co w nim najważniejsze - wysoki poziom wiedzy merytorycznej serwowanej w trakcie licznych sesji wykładowych oraz paneli dyskusyjnych, przez zaproszonych do wirtualnego studia kongresu prelegentów! E-Kongres Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku to w pełni kompleksowe wydarzenie wykorzystujące wirtualne kanały komunikacji, dedykowane do szerokiego grona odbiorców.

W trakcie tegorocznego kongresu zaplanowano - 3 bloki tematyczne: zielona energia, cyberbezpieczeństwo, współpraca międzypokoleniowa; 7 sesji wykładowych; 3 panele dyskusyjne; prezentacje multimedialne i wirtualne zwiedzanie elektrowni szczytowo-pompowej Żar. Podczas wirtualnych sesji wykładowych będzie można dowiedzieć się m.in., jak miasto Bielsko-Biała wpisuje się w ideę smart city; jak osiągnąć niezależność energetyczną w swojej firmie; jakie są korzyści i perspektywy rozwoju fotowoltaiki; a także o ekologii w produkcji oraz ekologii produktu, czyli dlaczego firma powinna być bardziej eko; jak zadbać o bezpieczeństwo danych swojej firmy w sieci; czy jakie wyzwania czekają firmy rodzinne w czasach pandemii.

Co na kongresie?

E-Kongres Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku rozpocznie się od bloku tematycznego poświęconemu zielonej energii, a dokładniej stosowanym obecnie rozwiązaniom mającym zminimalizować negatywny wpływ człowieka i jego działalności na środowisko naturalne. Dynamicznie rośnie liczba firm, które zaopatrują się w energię z odnawialnych źródeł energii. Co istotne, niektóre z nich całkowicie rezygnują z wykorzystania paliw kopalnych. Taki trend na razie widoczny jest wśród wielkich firm, jednak ich drogą podążają również średnie i małe przedsiębiorstwa. Dbałość o środowisko naturalne, większa świadomość ekologiczna, ale też ograniczenia kosztów i dążenie do osiągnięcia niezależności energetycznej to główne powody, dla których zmienia się polityka energetyczna globalnych firm. Za światowymi liderami podążają też średnie i małe firmy, które poszukują optymalnych dla siebie sposobów na inwestycje w zaawansowane technologie energetyczne. Uczestniczący w tym bloku tematycznym dowiedzą się m.in., jak miasto Bielsko-Biała dąży do tego, by stać się miastem smart i podnieść jakość życia swoich mieszkańców. Na przykładzie firmy Aqua S.A. pokazane zostanie również, jak osiągnąć niezależność energetyczną oraz jak wdrożyć projekt oraz jakie są korzyści i perspektywy rozwoju fotowoltaiki.

Bądź bezpieczny w sieci!

W obecnych pandemicznych czasach, gdy aktywność coraz szybciej przenosi się do świata wirtualnego, warto zadbać o bezpieczeństwo swoje, firmy i pracowników w sieci. Każda firma posiada zdigitalizowane informacje, które może traktować jak swoje srebra rodowe. Mogą to być np. informacje finansowe, dane klientów, informacje techniczne czy wyniki badań naukowych. Utrata tych danych lub ich przejęcie przez niechciane podmioty może być dla firmy katastrofalne. Warto pamiętać, że każdy pracownik w przedsiębiorstwie może stać się przypadkowo współsprawcą ataku na system informatyczny firmy. Klikając spreparowane linki zawarte w poczcie elektronicznej lub uruchamiając załączniki przygotowane przez cyberprzestępców, może doprowadzić do zainfekowana firmowej sieci złośliwym oprogramowaniem. Tymczasem bezpieczeństwo w sieci to nic trudnego. Wystarczy niewiele, by w znaczący sposób ograniczyć ryzyko utraty wrażliwych danych firmy. Zaproszeni do wirtualnego studia prelegenci E-Kongresu opowiedzą m.in. o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w pracy zdalnej oraz przedstawią przykłady rozwiązań cyberbezpieczeństwa w firmach.

Nowe pokolenie w firmach rodzinnych

Współpraca międzypokoleniowa nigdy nie należała do łatwych. Młodzieńczy zapał kontra doświadczenie i wiedza to mieszanka wybuchowa. Ale umiejętne połączenie tych dwóch żywiołów może sprawić, że rozwój firmy będzie szybszy niż kiedykolwiek. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku firm rodzinnych. Kongres Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie, stanowiący rozwinięcie i kontynuację Kongresów Firm Rodzinnych, w dalszym ciągu kładzie nacisk na przekazywanie kompleksowej wiedzy z zakresu sukcesji w firmach rodzinnych. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych - obecnie największą w Polsce organizacją reprezentującą środowisko firm rodzinnych - w trakcie tegorocznej edycji kongresu będzie można dowiedzieć się o wyzwaniach, jakie czekają nowe pokolenie w firmach rodzinnych w czasach pandemii. Ponadto poprzez czat internetowy będzie można porozmawiać z zaproszonymi do studia przedstawicielami firm rodzinnych z regionu Podbeskidzia.

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku, udział w E-Kongresie jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Wszystkie szczegółowe informacje na temat E-Kongresu Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku, w tym aktualny program kongresu, formularz zgłoszeniowy oraz sylwetki prelegentów i tematy wystąpień, można znaleźć na stronie: www.cci.pl

Wydarzenie dofinansowano z budżetu samorządu województwa śląskiego. Honorowy patronat nad E-Kongresem Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który będzie również jednym z prelegentów wydarzenia.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.