bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2020
  • 20 października 2020
  • wyświetleń: 6263

Kupa gnoju trafi też pod dom ministra Grzegorza Pudy?

Agrounia, wspólnota zrzeszająca konsumentów i rolników, stanowczo protestuje przeciw projektowi nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Na ogrodzeniach posesji posłów, którzy zagłosowali za pierwotnym projektem ustawy, wieszane są transparenty "Tu mieszka zdrajca wsi". Rolnicy tarasują obornikiem wjazd do domów parlamentarzystów.

Loading...


- Każdy ruch polityka wykonany przeciwko społeczeństwu, które go wybrało skończy się w taki sposób. Każdy #ZdrajcaPolskiejWsi będzie naznaczony! To musi być wielki wstyd dla człowieka wybranego z okręgu typowo rolniczego by podnosić rękę przeciwko rolnikom - informuje Agrounia pod filmem na Facebooku, który dokumentuje zrzut obornika przed wjazdem do domu posła Piotra Polaka (PiS).

Rolnicy "interweniowali" już przed posesjami m.in. posłów Zbigniewa Babalskiego, Kazimierza Gwiazdowskiego, Romualda Ajchlera, Jakuba Rutnickiego i Jacka Boguckiego. Obornik trafił też do biura poselskiego posła Antoniego Macierewicza.

obornik
Obornik pod domem posła Zbigniewa Babalskiego (PiS) · fot. Agrounia


Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu Senat z poprawkami przegłosował "Piątkę dla zwierząt". Wśród najważniejszych zmian w stosunku do uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt jest utrzymanie uboju rytualnego drobiu na eksport oraz wydłużenie vacatio legis na zakaz uboju rytualnego i zakaz hodowli zwierząt na futra.

Sejm ponownie pochyli się nad nowelizacją ustawy na 19. posiedzeniu, które rozpocznie się we wtorek 20 października. Dzień później rolnicy zapowiadają duży protest. Na ulice znowu mają wyjechać traktory.

- Pokrzyżujemy plany premierowi. Nasza pomysłowość jest większa niż bezmyślne zapędy rządzących. Środa 21 października to dzień wstydu dla posłów i senatorów, którzy wyrzekli się polskich rolników. Od samego rana pokażemy, gdzie mieszkają i mają biura ci ludzie - mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.