bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2020
  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 4755

Nauczycielka z LO im. Żeromskiego honorowym profesorem oświaty

Wyjątkowym nauczycielem, a właściwie nauczycielką może się poszczycić Bielsko-Biała. Od 14 października nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego Halina Juraszczyk została honorowym profesorem oświaty. To drugi taki tytuł w mieście.

Halina Juraszczyk
Halina Juraszczyk · fot. Archiwum prywatne


Tytuł honorowego profesora oświaty może być nadany nauczycielowi dyplomowanemu, posiadającemu co najmniej 20-letni okres pracy w zawodzie nauczyciela, w tym co najmniej 10-letni okres pracy jako nauczyciel dyplomowany, oraz znaczący i uznany dorobek zawodowy. Taki tytuł nadaje minister edukacji narodowej na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty.

Halina Juraszczyk jest wieloletnią członkinią Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, egzaminatorką i trenerką egzaminatorów, doradczynią metodyczną i konsultantką ośrodka metodycznego, a także ekspertką Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ma za sobą bogate doskonalenie zawodowe, liczne działania dla nauczycieli i ponad 30 lat pracy dydaktycznej. Od 5 lat pracuje w ZSO im. Stefana Żeromskiego. Opracowała wiele programów kursów doskonalących, które cieszyły się dużym uznaniem. Jest współautorką i autorką licznych publikacji, m.in. Wydawnictwa Szkolnego PWN (repetytoria, zadania i arkusze egzaminacyjne do egzaminów szóstoklasisty, gimnazjalisty; opracowała multimedia do e-podręcznika dla klasy czwartej, a także dla gimnazjalistów) oraz wydawnictw Damidos (Słownik matematyczny) i Dragon (Egzamin ósmoklasisty, Repetytorium ósmoklasisty, Egzamin ósmoklasisty - Tablice, sprawdziany dla klas 4, 5, 6,…). Jest również współautorką programu nauczania Matematyka z informatyką, który uzyskał II nagrodę w konkursie organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Wykształciła ponad 40 laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Za swój dorobek zawodowy otrzymała liczne nagrody, w tym nagrodę ministra, kuratora, Medal KEN.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.