bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2020
  • 17 października 2020
  • wyświetleń: 3115

W związku z restrykcjami na liniach MZK pojedzie więcej autobusów

Od soboty, 17 października 2020 r. wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w liczbie przewożonych pasażerów polegające na jednoczesnym przewozie w autobusie maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi 30% wszystkich miejsc. Z tego względu na liniach obsługiwanych przez MZK Bielsko-Biała wyjadą dodatkowe autobusy.

autobus mzk
Autobus MZK Bielsko-Biała · fot. MZK Bielsko-Biała


W przypadku przekroczenia dopuszczalnej liczby pasażerów kierowca ma prawo odmówić wejścia do pojazdu kolejnym pasażerom.

- Mając na uwadze powyższe informujemy, że w miarę posiadanych możliwości taborowych do obsługi najbardziej newralgicznych kursów skierowane zostają autobusy przegubowe oraz uruchomione zostają dodatkowe kursy BIS - informuje Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego.

- Z uwagi na dynamikę zmian prosimy o zrozumienie i postępowanie zgodnie z przepisami obowiązującymi w stanie epidemii - podkreśla bielski samorząd.

mp / bielsko.info, źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.