bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 2923

Pieszy i kierowca z mandatem po potrąceniu na Piłsudskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

O tym, że za bezpieczeństwo na drodze odpowiadają wspólnie — piesi i kierowcy pojazdów — przekonali się uczestnicy wczorajszego zdarzenia na bielskiej ulicy Piłsudskiego. Kierujący osobowym samochodem potrącił przebiegającego przez przejście dla pieszych mężczyznę. Na szczęście potrącony 34-latek nie doznał obrażeń. Mundurowi z drogówki ustalili okoliczności zdarzenia i… ukarali obydwu jego uczestników mandatami karnymi.

Pieszy i kierowca z mandatem po potrąceniu na Piłsudskiego
Pieszy i kierowca z mandatem po potrąceniu na Piłsudskiego · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej na ulicy Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia. Jadący samochodem osobowym ulicą Wyzwolenia 72-latek skręcał w prawo w ulicę Piłsudskiego, kiedy przez oznaczone przejście dla pieszych przebiegał 34-latek. Mężczyzna został potracony przez pojazd i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Na miejsce zostali skierowani mundurowi z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności tego zdarzenia drogowego. Na szczęście potrącony mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Stróże prawa ustalili, że w tym zdarzeniu drogowym obydwaj jego uczestnicy zawinili. 72-latek został ukarany mandatem karnym za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, a przebiegający przez nie 34-latek za przebieganie przez nie, co jest zabronione przepisami kodeksu drogowego.

- Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc głównie pieszych i rowerzystów to jeden z priorytetów policjantów ruchu drogowego. O to bezpieczeństwo jednak w pierwszej kolejności powinni dbać kierowcy pojazdów i sami piesi. W zderzeniu z pojazdem nie mają oni dużych szans, aby wyjść ze zdarzenia cało i zdrowo - informują stróże prawa z Bielska-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj