bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 530

Czas zadbać o broń! Poznaj akcesoria do czyszczenia i konserwacji broni krótkiej i długiej

Materiał partnera:

Właściwa pielęgnacja broni leży w obowiązku odpowiedzialnego kolekcjonera, jak również miłośnika strzelectwa. Każdy, kto posiada broń, musi pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Nie obejdzie się również bez konserwacji, która powinna odbywać się z zastosowaniem profesjonalnych środków. W tym artykule opowiemy więcej o czynnościach związanych z zapobieganiem korozji, która dla broni jest poważnym zagrożeniem.

Czas zadbać o broń! Poznaj akcesoria do czyszczenia i konserwacji broni krótkiej i długiej


Czyszczenie po każdym strzelaniu czy raz na pół roku? Odpowiadamy!Niektórzy strzelcy wychodzą z założenia, że najlepszym sposobem na utrzymanie broni palnej w doskonałej kondycji, jest jej systematyczne czyszczenie. Jeżeli stosowana amunicja jest amunicją korozyjną, zabiegi pielęgnacyjne należy przeprowadzać każdorazowo po strzelaniu - możliwie jak najszybciej. Podobnie zaleca się postąpić, jeśli broń jest narażona na kontakt z wodą bądź wilgocią.
Gdy natomiast użytkuje się amunicję niekorozyjną, czyszczenia nie trzeba wykonywać tak często. Ważne, aby robić to co najmniej raz na pół roku. Jak mawiają doświadczeni strzelcy: skoro możemy sobie pozwolić na częstą konserwację, przeprowadzajmy ją. Regularne usuwanie nieczystości z lufy oraz z powierzchni broni, ułatwia zachowanie jej w pełnej sprawności.

Poznaj Brunox - wielofunkcyjny środek, ceniony przez użytkowników broniChcąc należycie dbać o broń, konieczne jest nie tylko jej czyszczenie, ale także konserwacja. W tym celu stosuje się preparaty smarne, wydłużające żywotność elementów mechanicznych. Część z nich wykazuje działanie kompleksowe: czyści i pielęgnuje, wypierając wilgoć i chroniąc broń przed korozją. Takim środkiem jest Brunox, dostępny w formie sprayu środek, przeznaczony do ochrony sprzętu strzeleckiego. Można go zamówić w sklepie z bronią i amunicją CYNGIEL, gdzie są dostępne różnorodne akcesoria do konserwacji broni każdego typu. W ofercie czekają nie tylko preparaty Brunox, ale też zestawy do czyszczenia mechanicznego. Aby czynności pielęgnacyjne sprzętu były skuteczne, należy użyć specjalistycznych wyciorów i szczotek wysokiej jakości. Łożyskowane uchwyty umożliwiające swobodny ruch rączki, sprzyjają docieraniu do wszystkich fragmentów wnętrza lufy, zaś filcowe przecieraki i różne końcówki dodatkowo podnoszą jakość czyszczenia. To wszystko znajdziesz w sklepie internetowym CYNGIEL. Koniecznie sprawdź, jakie akcesoria kryją się w ofercie i z ich pomocą zadbaj o swoją broń!