bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2020
  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 2233

W Bielsku-Białej brakuje stacji ładowania rowerów elektrycznych

Rowery z napędem elektrycznym ułatwiają poruszanie się miłośnikom jednośladów po górzystych trasach Bielska-Białej. Dlatego coraz więcej osób korzysta z tego środka transportu. Tymczasem w mieście brakuje stacji ładowania elektrycznych jednośladów.

bielskobiala,bielsko,rower,gory,fotodnia,instagram
W Bielsku-Białej brakuje stacji ładowania rowerów elektrycznych


- Nasze miasto przystąpiło do opracowywania strategii rozwoju elektromobilności i planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania. Nasze starania w tym zakresie zostały dostrzeżone, dzięki czemu otrzymaliśmy certyfikat "Miasta przyjaznego elektromobilności" - stwierdził Bronisław Szafarczyk, radny z Bielska-Białej.

Jak podkreślił, równolegle do tych działań miasto przystąpiło do opracowania kompleksowego planu rozwoju sieci dróg i tras rowerowych, włączając w te prace mieszkańców poprzez zorganizowanie konsultacji społecznych.

- Trzeba tu zauważyć, że ukształtowanie wysokościowe naszego miasta niekoniecznie sprzyja rozwojowi komunikacji rowerowej, coraz więcej rowerzystów kupuje rowery z napędem elektrycznym. Są kraje, w których takie rowery stanowią już 70 procent rynku zakupów w tej dziedzinie. Te rowery trzeba będzie gdzieś ładować - zauważył przedstawiciel bielszczan. - Wydaje się więc słuszne, by wymienione dwie dziedziny rozwoju połączyć poprzez zaplanowanie lokalizacji punktów ładowania rowerów. Projekt rozbudowy sieci tras rowerowych powinien dostarczyć informacji o pożądanych lokalizacjach takich stacji i punktów. Nie powinno też chyba stanowić problemu wyposażenie stacji ładowania pojazdów w punkty ładowania rowerów - dodał Szafarczyk.

Radny zawnioskował więc do władz miasta, by w opracowywanych planach rozwoju uwzględnić potrzeby rowerzystów jeżdżących na rowerach z napędem elektrycznym i zaplanować odpowiednią lokalizację stacji ładowania.

Do tego wniosku bielski magistrat jeszcze się nie odniósł. Do tematu będzie wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.