bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2020
  • wyświetleń: 2350

Wandal recydywista zatrzymany dzięki pomocy świadka

Policjanci z bielskiej komendy zatrzymali 26-latka, który rozbił wiatę przystankową na ulicy Browarnej. Podejrzewanego mężczyznę widział świadek, który szedł za nim, aż do momentu, kiedy na miejsce przyjechali stróże prawa. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. To nie był jego pierwszy taki występek.

policja, radiowóz
Wandal odpowie za ponowne zniszczenie wiaty przystankowej · fot. Urząd Marszałkowski


Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20.00. Policjanci z referatu antynarkotykowego pełnili ponadnormatywną służbę patrolową finansowaną przez bielski ratusz. Mundurowi usłyszeli komunikat radiowy nadany przez dyżurnego miejskiego o trzech mężczyznach, z których jeden miał rozbić wiatę na przystanku przy bielskiej ulicy Browarnej. Huk tłuczonego szkła usłyszał jeden z mieszkańców, który powiadomił oficera dyżurnego bielskiej komendy i ruszył w ślad za trzema mężczyznami, którzy kręcili się wcześniej przy przystanku. Stróże prawa byli w pobliżu i natychmiast udali się w poszukiwania chuliganów. Zauważyli osoby odpowiadające rysopisowi w okolicy ulicy Piotra Skargi, tam odcięli im drogę ucieczki.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia przystanku wartości ponad 700 złotych, za które grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu jego kartoteki karnej okazało się, że to nie pierwszy taki wybryk. Wcześniej odsiadywał już wyrok w więzieniu za podobne przestępstwo. Jako recydywista musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez sąd, który niebawem zdecyduje o jego losie. Będzie także musiał zapłacić za naprawę rozbitej wiaty przystankowej na rzecz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.