bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 października 2020
  • wyświetleń: 904

Kalkulator OC — jak pomoże Ci zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

Materiał partnera:

Kalkulatory OC znajdujące się w porównywarkach ubezpieczeń są bezpłatne, a pomagają swoim użytkownikom zaoszczędzić czas i pieniądze. Jak to robią?

Kalkulator OC — jak pomoże Ci zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?


Czym jest kalkulator OC?Kalkulator OC to narzędzie, które dzięki zgromadzonym danym różnych wariantów polis ubezpieczeniowych i informacjom podanym przez użytkownika oblicza i prezentuje najkorzystniejsze oferty ubezpieczenia dla konkretnego pojazdu. Należy tylko udostępnić mu niezbędne dane samochodu i jego właścicieli, na co wystarczy kilka minut.

Kalkulatory OC można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz w porównywarkach ubezpieczeń. Jednym z takich narzędzi jest Klaro, czyli kalkulator umożliwiający obliczenie wysokości opłaty za OC bez podawania zbędnych danych.

Z kalkulatorem OC w porównywarce zaoszczędzisz czas i pieniądzeO ile kalkulatory OC na stronach internetowych ubezpieczycieli pozwalają obliczyć wysokość składki za polisę tylko w jednej firmie ubezpieczeniowej, o tyle porównywarki OC udostępniają informacje o kilku najkorzystniejszych ofertach ubezpieczenia dla konkretnego użytkownika. Możliwość porównania ofert wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu to jedna z największych zalet takich porównywarek. Czym jeszcze wyróżniają się te narzędzia?

Dzięki kalkulatorowi zaoszczędzisz pieniądze
Oszczędność nawet kilkuset złotych

Używając kalkulatorów OC, znacznie zwiększasz prawdopodobieństwo znalezienia dla siebie korzystnej oferty ubezpieczenia. Udostępnione kalkulatorowi OC dane są wykorzystane do precyzyjnego obliczenia kosztu polisy OC u różnych ubezpieczycieli. Po kilkudziesięciu sekundach od wpisania informacji o swoim pojeździe otrzymujesz propozycje kilku indywidualnie dopasowanych polis oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Możesz wybrać po prostu najtańszą z nich, bo zakres ochrony OC nie zależy przecież od jego ceny.

Zniżka za wykupienie OC online

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują od 5 do 15% zniżek za zakup polisy przez internet. Dlatego wykupienie OC przez porównywarkę OC też będzie tańsze.

Kalkulatory OC są bezpłatne

Darmowe kalkulatory OC na żadnym etapie wyliczeń nie wymagają opłat od swoich użytkowników, a do ceny ubezpieczeń nie są doliczane prowizje za użycie kalkulatora.

Masz 30 dni na rezygnację

Przepisy mówią, że klient ma prawo do zrezygnowania z polisy kupionej przez internet w ciągu 30 dni od jej wykupienia. To dobra wiadomośc dla osoby, która po pewnym czasie zdecyduje się zmienić firmę ubezpieczeniową na przykład ze względu a to, że podejmie decyzje o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia AC lub assistance. Takie ubezpieczenia w pakiecie często kosztują mniej niż pojedynczo.

Jak porównywarki OC oszczędzają Twój czas?Kalkulator dostępny przez całą dobę

Nawet jeśli nie masz czasu na konsultację z pracownikiem towarzystwa ubezpieczeniowego w godzinach pracy tego przedsiębiorstwa, możesz obliczyć cenę OC przez internet o każdej porze. Masz również możliwość wykupienia polisy dzięki tradycyjnemu lub szybkiemu przelewowi.

Minimum pytań

Użytkownicy porównywarek często szukają kalkulatorów OC bez podawania danych. Oczywiście bez podstawowych informacji nie da się wyliczyć ceny OC, ale istnieją kalkulatory, w których nie trzeba podawać PESEL-u, imienia i nazwiska czy numeru rejestracyjnego samochodu (jest to na przykład wspomniane Klaro). Pozwala to oszczędzić czas i uspokaja kierowców, którzy (niesłusznie!) obawiają się powierzyć swoje dane porównywarce internetowej. Należy pamiętać, że dane te są zabezpieczone i nikt nie wykorzystuje ich bez uzyskania zgody użytkowników serwisu.

Jeden formularz, wielu ubezpieczycieli

Nie trzeba kilkakrotnie wypełniać podobnych formularzy na różnych stronach. Formularz w kalkulatorze OC zawartym w porównywarce wystarczy do tego, żeby można było wybrać kilka ofert najbardziej pasujących do określonego pojazdu.

Załóżmy, że na wypełnienie podobnego formularza potrzebujesz trzech minut. Gdybyś wypełnił go osobno dla każdego z towarzystw ubezpieczeniowych, których usługi analizuje wspomniana wcześniej strona Klaro, zajęłoby Ci to prawie pół godziny. Dzięki skorzystaniu z tej strony zaoszczędziłbyś ponad 20 minut.

Wiele ofert w jednym miejscu

Twórcy kalkulatorów OC bardzo często nie skupiają się na samych tylko ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej. Dzięki nim można też jednocześnie obliczyć koszt AC, assistance, NNW, ubezpieczenia szyb lub opon oraz innych korzystnych pakietów ubezpieczeniowych.

Możliwość zapisania formularza

Jeśli z jakiegoś względu nie jesteś w stanie od razu wypełnić całego formularza, w kalkulatorach OC masz możliwość zapisania swojej kalkulacji i powrotu do niej w dowolnym momencie. Dzięki temu nie będziesz musiał od nowa przeprowadzać całego procesu porównywania ofert. W zależności od kalkulatora, formularz mogą zapisać tylko zalogowani użytkownicy albo osoby, które podadzą swój adres mailowy, na który zostanie przesłany formularz.

Opcja zakupu polisy przez internet

Kalkulatory OC połączone ze stronami ubezpieczycieli albo będące częścią porównywarek OC oferują możliwość zakupu ubezpieczenia przez internet. Opłaty można dokonać w formie tradycyjnego albo szybkiego przelewu. Ważne jest to, że użytkownik kalkulatora OC nie ma obowiązku wykupić żadnej polisy — może po prostu sprawdzić dostępne możliwości, a zakupem ubezpieczenia zająć się w innym terminie. Uiszczenia opłaty za polisę przez internet bezpośrednio na stronie z kalkulatorem OC znacząco skraca czas zdobywania ubezpieczenia.

Kalkulator OC pozwoli Ci zaoszczędzić na ubezpieczeniu nie tylko pieniądze, ale i czas. Zobacz, jak łatwo z niego skorzystać, na stronie https://klaro.pl/kalkulator-oc/.