bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • 14 października 2020
  • wyświetleń: 6708

Pogotowie przeciwpowodziowe, wezbrane rzeki - bilans wtorku

15 razy wyjeżdżali strażacy z Bielska-Białej do interwencji związanych z intensywnymi opadami deszczu we wtorek, 13 października. Działania strażaków z PSP i OSP polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic oraz udrażnianiu zatkanych przepustów drogowych. W związku z trudną sytuacją w rzekach wojewoda śląski wprowadził w naszym mieście pogotowie przeciwpowodziowe.

rzeka biała
Pogotowie przeciwpowodziowe, wezbrane rzeki - bilans wtorku · fot. bielsko.info


Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wprowadził we wtorek po południu pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miasta Bielska-Białej. Miało to związek z wezbraniem rzek w naszym regionie. - Mając na uwadze przewidywane silne opady deszczu oraz występujące przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych ogłaszam z dniem 13 października od godziny 17.00 pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, wodzisławskiego, raciborskiego oraz żywieckiego - czytamy we wtorkowym zarządzeniu wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka.

Wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego ma związek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na wielu rzekach, w tym na Białej w Mikuszowicach, gdzie we wtorek o godzinie 16.10 poziom wody wynosił 230 cm (stan ostrzegawczy wynosi tam 190 cm, a alarmowy 260 cm). Obecnie poziom wody w Białej systematycznie opada.

Rzeka Biała
Rzeka Biała przy bialskim Ratuszu - 10 października 2020, godzina 17.00 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Sebastian


Jak podaje Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej, minionej doby w naszym mieście i powiecie bielskim odnotowano 45 interwencji PSP i OSP głównie związanych z intensywnymi opadami atmosferycznymi. Straż pożarna wyjeżdżała przede wszystkim do zalanych piwnic domów i zatkanych przepustów drogowych.

Bardzo trudna sytuacja panowała na północ od Bielska-Białej - w Wiśle na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic oraz w czechowickim fragmencie Iłownicy - rzeki przekroczyły tam stan alarmowy.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.