bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 1574

Meble RTV - szafka pod telewizor. Kilka porad przed zakupem

Materiał partnera:

Wyposażenie salonu to zadanie niezwykle wymagające. Znajdziemy rozmaite rodzaje mebli dedykowane właśnie do tego pomieszczenia. Do najczęściej kupowanych należą sofy, fotele, pufy, stoły, ławy oraz krzesła. Oczywiście, oprócz nich stosuje się także meble przeznaczone do obsługi konkretnych urządzeń. Do takich należą meble RTV, dedykowane między innymi do obsługi telewizora. Meble takie powinny spełniać określone kryteria praktyczne i estetyczne. Przede wszystkim - powinny być wytrzymałe na obciążenia oraz ładnie się prezentować. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy - jak wybrać szafkę pod telewizor, by mebel ten spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Meble RTV - szafka pod telewizor. Kilka porad przed zakupem
fot. materiały prasowe


Szafki pod telewizor - praktyczne i estetyczne. Czyli jakie?Szafki pod telewizor to meble zaprojektowane specjalnie do pełnienia tej funkcji. Od szafek tych oczekujemy przede wszystkim, że będą trwałe oraz wytrzymałe na nacisk dużych ciężarów. Oprócz samego telewizora, często stawiamy na nich również sprzęt audio lub różnego typu ozdoby.

Do najchętniej stosowanych materiałów należą drewno, metal oraz szkło. Szczególnie popularne są meble wykonane z cienkich warstw mocnego drewna oraz te o bardziej „industrialnym” wyglądzie. W tych ostatnich obecny jest zazwyczaj stelaż metalowy oraz szklane blaty i ścianki. Jeśli poszukujesz szafek RTV wykonanych z tych materiałów - odwiedź sklep Table4U.

Drewno, metal, jak i szkło to materiały estetyczne. Za ich pomocą możemy nadać naszemu salonowi elegancji oraz szyku. Szafki pod telewizor szczególnie dobrze wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym. W przypadku salonów urządzonych rustykalnie, lepszym wyborem będą szafki RTV drewniane, wykonane z jasnego drewna lub pokryte sklejką o beżowo-słomkowym odcieniu.

Komfort przede wszystkim - czyli o dodatkowych elementach w szafkach pod telewizorSzafki pod telewizor mogą także pełnić dodatkowe funkcje. Do najważniejszych należy ułatwianie przechowywania różnego typu obiektów - czasopism, płyt DVD, pilota, konsoli do gier i bardziej skomplikowanego oprzyrządowania technologicznego.

Jeśli planujesz w szafce przechowywać obiekty z powyższych kategorii, warto wówczas zaopatrzyć się w mebel o specjalnej konstrukcji. Pomocne będzie, jeśli szafka będzie posiadała przynajmniej jedną szufladę, w której będziemy mogli schować naszą konsolę lub odtwarzać DVD. Dobrym wyborem są zarówno szuflady wysuwane, jak i półki z odchylanymi drzwiczkami. Te ostatnie stosowane są w salonach niedużych rozmiarów.

Obecność dodatkowych schowków może pomóc nam w przechowywaniu takich dodatków jak kable, ładowarki czy pady. Dobrym wyborem są również szuflady z przegródkami, które ułatwiają organizację przechowywanych obiektów.

Wielkość szafek pod telewizorRozmiar szafki zależy od takich czynników jak wielkość telewizora oraz ilość wolnej przestrzeni w naszym salonie. Do oceny wymiarów należy podchodzić bardzo ostrożnie. Należy uwzględnić konieczność podpięcia całego sprzętu RTV do gniazdek oraz ich odległość i długość przewodów.

Ponadto, szafka powinna być nieco szersza niż 40-50 cm, jeśli oprócz telewizora postawimy na niej sprzęt audio. Głośniki, wzmacniacz lub tuner to urządzenia również wymagające wolnej przestrzeni na blacie. Warto stawiać je bezpośrednio przy ekranie - pomoże tam to uniknąć „plątaniny kabli i przewodów”.