bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 1665

Dozór i zakaz prowadzenia pojazdów dla 29-letniego pirata drogowego

2,5 promila alkoholu w organizmie miał 29-letni bielszczanin, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i znieważył interweniujących policjantów. Za te przestępstwa grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem i zakazał prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

policja, radiowóz
Dozór i zakaz prowadzenia pojazdów dla 29-letniego pirata drogowego · fot. Urząd Marszałkowski


Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 4.00 nad ranem na bielskiej ulicy Komorowickiej. - Policjanci z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej patrolując ulicę, zauważyli osobowego forda, którego sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, dając odpowiednie sygnały nakazujące zatrzymanie. Kierowca jednak je zignorował i podjął ucieczkę, łamiąc po drodze wszelkie przepisy ruchu drogowego. Mundurowi powiadomili oficera dyżurnego o pościgu i ruszyli w pogoń. Kiedy zatrzymali pojazd do kontroli, kierujący zaczął znieważać mundurowych - relacjonuje ast. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej. Badanie policyjnym alkomatem dało wynik ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pojazd, którym uciekał, został odholowany na policyjny parking.

Po wytrzeźwieniu 29-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej i znieważenia policjantów na służbie. Za wszystkie przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął nieodpowiedzialnego mieszkańca Bielska-Białej policyjnym dozorem oraz nakazał powstrzymanie się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W przypadku, gdyby podejrzany złamał ten nakaz, może zostać tymczasowo aresztowany. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.