bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • 17 października 2020
  • wyświetleń: 2780

Druhowie z OSP Komorowice Śląskie najlepsi w Polsce!

Na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Bielska-Białej i okolic, a gdy trzeba bezinteresownie ruszają do akcji ratunkowych. Swoje umiejętności potwierdzili podczas zawodów. Strażacy-ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej Komorowice Śląskie pokazali, że są najlepsi w kraju!

Druhowie z OSP Komorowice Śląskie najlepsi w Polsce!
Druhowie z OSP Komorowice Śląskie najlepsi w Polsce! · fot. OSP Komorowice Śląskie


- Wróciliśmy do naszych koszar jako zwycięzcy Ogólnopolskich Zawodów Ratowniczych KPP Sobótka 2020! - nie kryją zadowolenia druhowie z OSP Komorowice Śląskie.

Drużyna w składzie rat. med. Jan Wiatr, rat. Piotr Heller, rat. Tomasz Chrobak oraz rat. Szymon Szerszeń okazała się najlepsza w całym kraju. - Nasza jednostka pokonała na ogólnopolskich zawodach drużyny, w których znajdowali się specjaliści z zakresu medycyny ratunkowej. Udowodniliśmy wysoki poziom naszego wyszkolenia oraz znajomość najnowszej wiedzy medycznej. Za cały ten sukces należą się podziękowania dla zarządu w składzie prezes Dariusz Wątroba, naczelnik Bartłomiej Szerszeń, członek zarządu Sebastian Olszowy oraz dla wszystkich druhów OSP Komorowice Śląskie za wsparcie na etapie zbiórek, ćwiczeń oraz za mentalne wsparcie podczas trwania zawodów - napisali najlepsi w Polsce strażacy-ratownicy w kraju na swoim facebook’owym profilu.

Druhowie z OSP Komorowice Śląskie najlepsi w Polsce!
Druhowie z OSP Komorowice Śląskie najlepsi w Polsce! · fot. OSP Komorowice Śląskie


Podziękowania druhowie przekazali także m. in. wszystkim bliskim, fanom oraz każdej osobie czy instytucji, która wspiera bielską jednostkę w rozwoju.

W czasie Ogólnopolskich Zawodów Ratowniczych KPP Sobótka 2020 jednostki OSP z całej Polski konkurowały między sobą w symulowanych zdarzeniach medycznych, jakie zaplanowano w różnych miejscach gminy Sobótka - w górach, na plaży, w kamieniołomach czy też na ulicach miasta. - Zespoły musiały wykazać się znajomością procedur medycznych, umiejętności technicznych, zgraniem w drużynie, sprawnością fizyczną i chęcią rywalizacji - opisują organizatorzy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.