bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2020
  • wyświetleń: 2213

Amatorzy zakazanych substancji zatrzymani przez policję

Czwórkę amatorów zabronionych substancji zatrzymali w ciągu ostatniego weekendu stróże prawa. Policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 21-latka, który posiadał przy sobie kilka porcji marihuany i amfetaminy. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Najmłodszy z zatrzymanych przez policjantów w weekend podejrzanych miał 17-lat.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Amatorzy zakazanych substancji zatrzymani przez policję · fot. KWP Katowice


Policyjni wywiadowcy patrolujący rejon ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej w nocy z piątku na sobotę, tuż po północy zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Postanowili go wylegitymować. Podczas czynności służbowych ujawnili przy nim dwa różne rodzaje narkotyku. 21-latek posiadał marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Podobny los spotkał 24-latka ze Szczyrku. Tamtejsi stróże prawa kontrolując parkingi przy ulicy Dworcowej, zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, a nazajutrz usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Z kolei w piątek po południu mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej w rejonie galerii handlowej przy ul. Mostowej zatrzymali 17-latka z powiatu bielskiego, który posiadał przy sobie marihuanę. W niedzielę w godzinach dopołudniowych funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podczas czynności służbowych wykonywanych na terenie Janowic wobec 19-letniej mieszkanki tej miejscowości ujawnili, że w mieszkaniu posiadała kilka porcji marihuany.

Wszystkie ujawnione przez policjantów substancje zostały zabezpieczone. Za ich posiadanie każdej z zatrzymanych osób grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator.

- Posiadanie każdej ilości narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Od zatrzymania osoby podejrzanej o posiadanie zabronionej substancji rozpoczyna się policyjne dochodzenie, a śledczy z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy starają się ustalić źródło pochodzenia narkotyków. Celem jest zdjęcie z rynku jak największej ich ilości — aby przede wszystkim nie trafiały do dzieci i młodzieży - oraz ustalenie i doprowadzenie przed wymiar sprawiedliwości osoby zamieszane w nielegalny proceder - informuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.