bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2020
  • wyświetleń: 1538

Dozowniki z płynem dezynfekcyjnym pojawiły się w szkolnych autobusach

9 dozowników z płynem do dezynfekcji rąk pojawiło się w autobusach szkolnych MZK w Bielsku-Białej. Uczniowie wsiadając do pojazdów, mają możliwość skorzystania z nich w sposób bezdotykowy. Wystarczy podstawić dłoń, żeby automat zadziałał.

Dozowniki z płynem dezynfekcyjnym pojawiły się w szkolnych autobusach
Dozowniki z płynem dezynfekcyjnym pojawiły się w szkolnych autobusach · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


Urządzenia zostały zamontowane tuż obok drzwi, a za sprawą zielonego koloru rzucają się w oczy. Jak podkreśla Jarosław Lubowiecki, kierownik Działu Eksploatacji, przewoźnikowi zależy na bezpieczeństwie pasażerów. - Dziennie autobusami szkolnymi przewozimy około 200 dzieci. Zachęcamy je do dezynfekcji rąk, przypominamy też o obowiązku zakładania maseczek ochronnych w komunikacji miejskiej - mówi Lubowiecki.

- To jedno z wielu działań jakie MZK podejmuje, by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym w czasie epidemii koronawirusa. Wśród nich jest też m.in. codzienne sprzątanie i mycie pojazdów, dezynfekcja z wykorzystaniem preparatów biobójczych czy wietrzenie autobusów na przystankach końcowych - informuje MZK Bielsko-Biała.

mp / bielsko.info, źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.